به گزارش هنرآنلاین، خانه سینما در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "امروز روز داوری در مورد توانائی، هوشمندی، دانش، انضباط و همدلی یک ملت زنده، در برابر هجوم مرگ و نیستی است، روز ثبت عملکرد اقشار مختلف از جمله سینماگران در صفحات مهم تاریخ این سرزمین، عبور از این بحران، بحرانی که سراسر سرزمین‌مان را در برگرفته و رسیدن  به بهار، میسر نیست جز هوشیاری و همدلی و همراهی تک تک مردم .

خانه سینمای ایران به نمایندگی از کلیه اهالی سینما از ابتدای شروع بحران با رصد کردن وقایع و پیگیری لحظه به لحظه اوضاع، سعی بر این داشت تا بتواند آنچه در توان دارد را در جهت حمایت از اعضا و اهالی سینما به کار ببندد.

راه‌اندازی ستاد بحران خانه سینما و رصد پروژه‌های در حال تولید و یا پیش از تولید؛ پس از گفت‌وگو با مدیریت ستاد بحران کرونای کشور و شناسایی نیاز های واقعی و عاجل، هماهنگی‌هایی صورت گرفته که به مرور از طرف ستاد بحران خانه سینما اعلام خواهد شد.  

در اینجا بر خود لازم می‌دانیم سپاس و تشکر خود را از جناب آقای دکتر زالی رئیس ستاد بحران کرونا کشور در رابطه با ارسال نامه به سازمان صداوسیما و وزارت ارشاد اعلام نماییم.

از بازیگران عزیز و چهره‌های مطرح سینما می‌خواهیم تا مثل همیشه نقش اجتماعی خود را فراموش نکنند، کمک به ستاد بحران کرونای کشور و پخش دستورالعمل‌های بهداشتی این ستاد کوچکترین کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم.

برای چندمین بار از کلیه همکاران که در حال تولید پروژه‌های سینمایی یا تلویزیونی هستند، می‌خواهیم که برای حفظ جان اعضا در سریع‌ترین شکل پروژه‌ها را به‌طور موقت تا پایان این شرایط تعطیل کنند. بدیهی است هر گونه ضایعه‌ای که برای ادامه پروژه برای افراد گروه (که به خانواده‌هایشان  نیز منتقل خواهد شد) پیش می‌آید مسئولیت حقوقی آن برعهده تهیه‌کنندگان است.

از همه اهالی سینما می‌خواهیم هر گونه پیشنهاد و یا ایده‌ای در رابطه با این شرایط بحرانی دارند، با ستاد بحران خانه سینما در میان بگذارند.. قطعا آیندگان راجع به این روزهای ما قضاوت خواهند کرد، کاری کنیم که در این قضاوت تاریخی سربلند باشیم."

 در طی این روزها ویدئوهایی از هنرمندان درباره پیشگیری از کرونا در فضای مجازی منتشر شده است. این ویدئو نیز توسط بابک حمیدیان، بهروز شعیبی و جواد رضویان  توسط مهدی بابایی تولید شده است.