به گزارش هنرآنلاین،  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به منظور پر کردن مفید اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این روزهای تعطیلی، هر روز صبح یکی از تولیدات سینمایی یا تئاترهایش را در پرتال اینترنتی خود منتشر می‌‌کند.

نخستین فیلمی که با انتخاب معاونت تولید کانون از روز چهارشنبه 21 اسفند ساعت ۹ صبح اکران می‌شود، "کلانتری غیرانتفاعی" به کارگردانی زنده‌یاد یداله صمدی و نویسندگی سیدمهدی شجاعی و بهزاد بهزادپور تولید سال ۱۳۸۷ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

این فیلم داستان گروگان‌گیری است که در یک نشریه اتفاق می‌افتد... امیر جعفری، مهران رجبی، مرتضی احمدی، کیومرث ملک مطیعی، فردوس کاویانی، مختار سائقی،گوهر خیراندیش، ارسلان قاسمی، علی سلیمانی و ... در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. 

 در این روزها که شاهد شیوع بیماری کرونا در کشور هستیم و به دلیل تعطیلی مدارس، مهد کودک‌ها و مراکز فرهنگی هنری، کودکان و نوجوانان باید در خانه‌ها و در کنار والدین خود حضور داشته باشند، با تلاش داوطلبانه مربیان کانون محتواهایی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و سرگرمی تولید و در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.این تولیدات هر کدام به مدت ۲۴ ساعت روی خروجی این پرتال اینترنتی به نشانی www.omid.kpf.ir به‌صورت رایگان قابل دسترس است.

همچنین گزیده‌ای از انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های کانون به‌صورت رایگان برای استفاده خانواده‌ها منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به پیک امید کانون به پایگاه www.omid.kpf.ir مراجعه یا با هشتگ‌های "#در دل دارم امید،#کانون امید، #پیک_امید و #برای_ حال_ خوب" این آثار و فیلم‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.

بر همین اساس این طرح، تا پایان تعطیلی مدارس به دلیل شیوع کرونا تداوم خواهد داشت. پیک امید فعالیت داوطلبانه و جهادی مربیان کانون در شرایط بحران و خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان است که در فضای مجازی دنبال می‌شود.

همچنین ارایه نسخه الکترونیکی کتاب‌های کانون در سایت اینترنتی کانون از روز شنبه 17 اسفند به مدت یک هفته و به صورت رایگان آغاز شده است.

در این زمینه هم‌اکنون بیش از ۳۰۰ عنوان از کتاب‌ها و ۲۰ عنوان کتاب صوتی کانون در این سایت با تخفیف ۱۰۰ درصدی قابل دسترسی و مطالعه است.