به گزارش هنرآنلاین، دبیرخانه دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران با صدور اطلاعیه‌ای از لغو برگزاری این برنامه در تاریخ اعلام‌شده قبلی (12 اسفند) خبر داد.

در اطلاعیه این دبیرخانه آمده است: با توجه به حضور اساتید برجسته و پژوهشگران جوان در دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران و به‌منظور صیانت از سلامت ایشان و برگزارکنندگان این همایش، و همچنین ضرورت پیشگیری‌های لازم از شیوع ویروس کرونا، خود را متعهد به رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی مطابق با توصیه‌های وزارت بهداشت و سازمان سینمایی می‌دانیم. بر این اساس آیین داوری دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران در دوشنبه 12 اسفندماه 98 لغو و برگزاری این رویداد به یکشنبه 24 فروردین‌ماه 1399 موکول می‌شود.

دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران، با همکاری بنیاد سینمایی فارابی، دفتر توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی کشور و موزه سینما با داوری 8 اثر راه‌یافته به بخش نهایی این همایش در موزه سینما برگزار خواهد شد.

شورای سیاست‌گذاری دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران برای مقاله اول، هفت میلیون تومان؛ مقاله دوم، پنج میلیون تومان و مقاله سوم، سه میلیون تومان جایزه در نظر گرفته است و مقالات برگزیده نهایی پس از داوری هیئت علمی در کتاب "مطالعات فیلم کوتاه" منتشر خواهند شد.