سرویس سینمایی هنرآنلاین: این روزها کشورمان به ‌واسطه وجود نگرانی و استرس بیش از اندازه ناشی از شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی را سپری می‌کند. در این شرایط در کنار تولید و پخش برنامه‌هایی با محتوای آموزشی ـ اطلاع‌رسانی و تلاش برای رفع نگرانی‌ها و حفظ آرامش روانی جامعه؛ هیچ چیز به اندازه پخش مجموعه‌های نمایشی مفرح و طنز برای تغییر حال و هوای جامعه نمی‌تواند موثر باشد. در همین راستا شبکه‌های سیما به منظور ایجاد روحیه نشاط و تاکید بر  حضور کمتر افراد در جامعه، جدول پخش برخی برنامه‌های خود را تغییر داده است. از همین رو با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و شرایط پیش‌آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، برنامه‌ریزی شبکه‌ها بر اساس نیاز مخاطب تغییر کرده و پخش سریال، فیلم سینمایی و انیمیشن به صورت روزانه در جداول پخش جایگزین برنامه‌های عادی شده است.

با پایان یافتن فصل دوم سریال "از سرنوشت"، مینی‌سریال طنز "زندگی شگفت‌انگیز است" در هفت قسمت از شنبه 10 اسفند ساعت 21:30 روانه آنتن شبکه دو خواهد شد و "مرد هزار چهره" نیز هر روز ساعت ۱۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن "آخرین سرقت"، "شریک زندگی"، "مریم و میتیل"، "خانه پدرم"، "دور افتاده"، "افسانه شهر قالی"، "معاف از مالیات"، "خروس جنگی"، "احمق‌ها در دریا"، "کیش و مات"، "ملکه"، "شرلوک هلمز 8"، "ناردون"، "بروسلی جنگجو"، "یک روز طولانی"، "فاجعه چلنجر"، "تاکسی 5"، "دو دم"، "لاک‌پشت‌های نینجا"، "هواپیماها"، "بلندای زمستان"، "سفر داوود"، "رابینسون کروزو"، "فراتر از قانون"، "دیگه چه خبر"، "اشنوگل"، "من و جمعه"، "تاکسی پلیس"، "گربه چکمه پوش"، "عصر یخبندان 2، 3 ، 4 و 5"، "ریچارد لک لک"، "کوکی"، "ماجراهای نیکو 2"، "برادر کوچک دردسر بزرگ"، "لوراکس"، "روشنایی حقیقی"، "اقبال؛ کودک شجاع"، "مدفن کرم‌های شب تاب"، "پسربچه‌ای با دوچرخه"، "بازگشت به دریا"، "رئیس بزرگ"، "امتحان"، "به وقت رهایی"، "کمپانی 1، 2 و 3"،"ساعت یک نیمه شب"، "ما یک باغ وحش خریدیم"، "ضد گلوله"، "تسخیر ناپذیران"،  "برادران باد"، "ستاره شرق"، "من دیوید هستم"، "مک فارلند"، "پرتگاه"، "نگهبان طبیعت"، "قلقلک"، "مینوس"، "سوار کار"، "دکتر دولیتل 1"، "آخرین مهلت"،"دیترویت" سه شنبه تا جمعه 6 تا 9 اسفند ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

 شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی "آخرین سرقت" به کارگردانی مهدی ودادی، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 9:45 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: سه جوان قصد دزدی از بانک را دارند که ...امیرحسین رستمی، کیانوش گرامی و سیروس کهوری نژاد در فیلم تلویزیونی آخرین سرقت هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "شریک زندگی" به کارگردانی علی خوش نشین، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: مهری و نوری که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند، صاحب یک کارخانه تولیدی بسیار بزرگ هستند. میرزایی حسابدار کارخانه دسیسه‌ای می‌چیند تا کارخانه ورشکسته تلقی شود. نوری و مهری برای نجات کارخانه تصمیم می‌گیرند مجدداً با هم ازدواج کنند. آن‌ها در شروع زندگی مشترک خود با دسایس جدید میرزایی و مینا همسرش مواجه می‌شوند. با ورود حیدر، نگهبان کارخانه، به این ماجرا حوادث جدیدی اتفاق می‌افتد که ... فرامرز قریبیان، مهشید افشارزاده، رضا بابک، محمود بصیری، اکبر دودکار حقیقی و مهین شهابی  در فیلم سینمایی شریک زندگی هنرنمایی کرده‌اند.

 شبکه دو سیما

فیلم سینمایی "مریم و میتیل" به کارگردانی فتحعلی اویسی، چهارشنبه 7 اسفندماه ساعت 14:45 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: مریم دختر شش ساله‌ای که خانواده‌اش را در جنگ از دست داده است، در پرورشگاه زندگی می‌کند. مریم به فرشته که بچه‌اش را از دست داده و در ساختمان روبه‌روی پرورشگاه مسکن دارد علاقه دارد اما نسرین و همسرش وی را به فرزندخواندگی قبول می‌کنند، مریم هم برای رسیدن فرشته از خانه آنها فرار می‌کند و ... افسانه بایگان، حمید جبلی، حمیده خیرآبادی، نیاز طارمی، شیوا خنیاگر، پرویز شفیع‌زاده و محمد ورشوچی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی "خانه پدرم" به کارگردانی کامران قدکچیان، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: کاوه پسری ۱۳ ساله است که به خاطر دزدی کوچکی در دادگاه گیر افتاده است. مادر او که از پدر کاوه جدا شده و مجددا ازدواج کرده و اکنون صاحب چند فرزند از شوهر دومش است به خاطر نارضایتی و اصرار همسرش، مجبور می‌شود کاوه را در دادگاه به پدر اصلی خود بسپارد. پدر او را با خود به تهران می‌برد. او که سال‌هاست زندگی دیگری تشکیل داده و صاحب دو فرزند دیگر است در ارتباط با کاوه دچار مشکلاتی می‌شود اما ... عسل بدیعی، حمید ابراهیمی، پوریا ایمانی، ایمان یادگاری و عسل جلال در این فیلم بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "دور افتاده" به کارگردانی رابرت زمکیس، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 40 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی تام هنگس، هلن هانت و پائول سانچز خواهیم دید: چاک نولند پس از سقوط هواپیما، خود را در یک جزیره متروک در اقیانوس آرام پیاده روی می‌کند. چاک بدون هیچ راهی برای فرار، باید راه هایی برای زنده ماندن در خانه جدید خود پیدا کند و ...

انیمیشن سینمایی "افسانه شهر قالی" به کارگردانی حمیدرضا حافظی، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. این فیلم داستان شهری را روایت می‌کند که زندگی مردمانش با قالی عجین شده است، اما بیدها دشمن اصلی آنها هستند و ضربه زیادی به فرش‌ها می‌زنند. تا اینکه نوجوانی به نام قباد درگیر ماجراهایی می‌شود که شهر را از شر بیدهای مهاجم خلاص کند.

فیلم سینمایی "معاف از مالیات" به کارگردانی محمد حمیدی، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. داستان این فیلم با بازی جیلس لیلوچه، مالیک بنتالها و سابرینا اوئازانی درباره فرِد بارتل مدیر یک شرکت تبلیغاتی است که برای فرار از پرداخت مالیات مدعی شده که شرکتش در منطقه‌ای فقیر نشین و معاف از مالیات واقع شده است. اداره مالیات متوجه خلاف او شده و به همین دلیل او مجبور است بین پرداخت یک میلیون یورو جریمه و انتقال فوری شرکت به آدرس اعلامی که همان منطقه فقیر نشین است، یکی را انتخاب کند. فرِد به سختی همکارانش را راضی کرده و همه با هم راهی آن منطقه می‌شوند. در آنجا ...

 شبکه سه سیما

فیلم سینمایی "احمق‌ها در دریا" به کارگردانی جوردن داگلاس، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی استن لورل و اولیور هاردی خواهیم دید: لورل و هاردى در یک کارخانه‌ شیپور سازى کار مى‌کنند. پس از مدتى، هاردى به صداى شیپور حساسیت نشان مى‌دهد و روان پزشک او محیطى آرام را براى تجویز مى‌کند. آن دو به قایقى در کنار بندر مى‌روند اما ...

فیلم سینمایی "کیش و مات" به کارگردانی جمشید حیدری، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 15:15 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این فیلم داستان جوانی به نام بهروز است که دست به هر کاری می‌زند شکست می‌خورد. بهروز به جای این که دلیل ناکامی‌هایش را بیابد، فکر می‌کند آدم بدشانسی است و چون بدشانسی‌هایش تداوم می‌یابد، دست به خودکشی می‌زند، اما چون تاریخ مصرف قرص‌هایی که خورده گذشته بود نجات می‌یابد. بهروز دوباره تصمیم به خودکشی می‌گیرد ولی این بار یک رزیدنت جوان اعصاب و روان به نام پریسا او را نجات می‌دهد و برای اینکه مانع خودکشی دوباره او شود قول می‌دهد دیگر بدشانسی نیاورد و حتی یک شانس خیلی بزرگ هم در انتظارش باشد ... حمید گودرزی، الناز شاکردوست و علی صادقی در فیلم سینمایی کیش و مات هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "ملکه" به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. فیلم سینمایی "ملکه" به روایت داستان دیده‌بانی به نام سیاوش می‌پردازد که به دنبال فرصتی است تا توانایی‌های خود را نشان دهد. او یک برج پالایشگاه (پالایشگاه آبادان) را برای دیده‌بانی انتخاب می‌کند که بر حیاتی‌ترین مختصات و جایگاه‌های دشمن احاطه دارد. داشتن چنین دیدگاهی یک فرصت طلایی برای جبهه خودی به وجود می‌آورد، اما با اولین تلفاتی که از دشمن می‌گیرد و ورود یک شخصیت خیالی که جمشید نام دارد، تردیدها آغاز می‌شود و ... مصطفی زمانی، میلاد کی‌مرام، حمیدرضا آذرنگ، حسین باشه آهنگر، هومن برق نورد و همایون ارشادی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "شرلوک هلمز 8" به کارگردانی اندری کاوون، پنج شنبه 8 اسفند ماه ساعت 30 دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی ایگور پترنکو، آندره پانین، لیانکا گریو و میخائیل بویا رسکی آمده است: در پی پیدا شدن جسد مردی جوان در بازار ماهی فروشان لندن، نامزد مرد جوان از واتسون درخواست کمک می‌کند تا قاتل شوهرش را پیدا کند. از طرفی لسترید هم برای پیدا کردن قاتل از واتسون کمک می‌خواهد، برادر هولمز، مایکرافت هم همراه لسترید است. مایکرافت از نظر چهره بسیار به شرلوک شباهت دارد. مقتول که آرتور وست نام دارد در یک اداره دولتی کار می‌کند. همزمان با قتل او پرونده‌های مهمی هم گم شده و یا به سرقت رفته است. در ادامه واتسون در می‌یابد که مایکرافت در واقع همان شرلوک هلمز است و خود را به جای برادرش جا زده و از سقوط بهمن سه سال پیش نجات یافته و ...

فیلم سینمایی "ناردون" به کارگردانی فریدون حسن‌پور، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: فاضل پسری جوانی که با پدرش کل‌شکور زندگی می‌کند. کل‌شکور که ناخوش احوال است و با مرگ دست و پنجه می‌کند؛ اما درست لحظه‌ای که همه فکر می‌کنند در حال جان دادن است دوباره به دنیا بازمی‌گردد! در روستای آنها قبرستانی وجود ندارد و تا به حال اموات را در قبرستان روستای بالای رودخانه دفن می‌کردند. اما به‌خاطر پر شدن قبرستان دیگر اجازه دفن اموات را در آنجا ندارند. زمینی که آنها برای قبرستان مناسب می‌دانند متعلق به مردی طمعکار است که حاضر به فروش زمینش در قیمت مناسب نمی‌باشد. درد نداشتن قبر باعث نگرانی کل‌شکور شده است.... امین حیایی، لیلا اوتادی و مهران غفوریان در فیلم سینمایی ناردون ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی "بروسلی جنگجو" به کارگردانی سرینو وایتلا، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی سررینو وایتلا، رام چاران، راکول پریت سینگ و تانیکلا بهارانی خواهیم دید: کارتیک که متخصص هنرهای رزمی و بدل کاری است در سینمای بالیوود مشغول و جدیداً در نقش یک پلیس به عنوان بدلکار ایفای نقش می‌کند و صحنه‌های زد و خورد عالی را برای تهیه‌کننده فیلم رقم می‌زند. از آنجا که پدرش توانایی اقتصادی بالایی در تأمین هزینه های تحصیلی او و خواهرش آمولو را نداشته، کارتیک فداکاری کرده و از راه درآمد بدل کاری به خانواده و خواهرش کمک می‌کند. دختری جوان به نام ریا که طراح بازی‌های رایانه‌ای است از چهره و نوع مبارزات خیابانی او الگو‌برداری کرده و یک بازی پلیسی پر طرفدار طراحی کرده است اما ...

 شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی جدید "یک روز طولانی" به کارگردانی بابک بهرام بیگی، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده است: شاهین که پس از سال‌ها از خارج کشور به ایران بازگشته، ناگهان متوجه می‌شود برادرش به دلیل مسائل اقتصادی به زندان افتاده است. شاهین با زنی به نام نیلوفر آشنا می‌شود که از همسرش جدا شده و با وجود داشتن یک دختر کوچک، قرار بوده با برادرش ازدواج کند. حالا شاهین با پولی که به او ارث رسیده است، بر سر دو راهی قرار گرفته که به برادرش کمک کند تا از زندان آزاد شود و با این زن و بچه‌ای که دارد، زندگی جدیدی را شروع کنند و یا ... رضا بهبودی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا، مرتضی یونس زاده و باران ابراهیمی در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "فاجعه چلنجر" به کارگردانی نیتن وانمیندن، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در خلاصه داستان فیلم با بازی اریک هنسن، رادین کاین و نیثن وانمیندن آمده است: در دهه هشتاد میلادی قرار است آمریکا شاتل فضایی چلنجر را با هفت خدمه فضانورد به فضا پرتاب کند. آدام یکی از مهندسین این پروژه شب قبل از پرواز شاتل به همکاران خود هشدار می‌دهد که محاسبات آنها برای دچار نقص است و احتمال انفجار شاتل وجود دارد. برخی از همکاران با او همراه می‌شوند ولی برخی دیگر او را مثل همیشه بدبین و عنق خطاب می‌کنند و حرف‌هایش را باور نمی‌کنند. کار به مسئولین کشیده می‌شود اما ...

 شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی "لاک‌پشت‌های نینجا" به کارگردانی دیو گرین، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم با بازی مگان فاکس، ویل آرنت و تیلر پری آمده است: لاک‌پشت‌های نینجا خیلی به شهر خدمت‌رسانی کرده‌اند ولی هیچ‌کس از آنها تقدیری به عمل نمی‌آورد. آنها شرودر را که یک جانی خطرناک است دستگیر نموده‌اند و همدست شرودر دکتر استاکمن با اختراع ابزار انتقال از راه دور شرودر را موقع انتقالش به یک زندان دیگر نجات می‌دهد و با اختراع دیگرش می‌تواند انسان‌ها را به موجوداتی جانی و خطرناک تبدیل نماید، اما ...

انیمیشن سینمایی "هواپیماها" به کارگردانی کلی هال، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: یک هواپیمای سمپاش که در یک مزرعه کار می‌کند، همیشه رویای شرکت در مسابقات پرواز دور دنیا را دارد. او به کمک یک هواپیما جنگی که در آشیانه وجود دارد تمرین می‌کند و در مسابقات انتخابی مرحله اول، رتبه سوم را می‌گیرد. بعد از ورود سمپاش به مسابقات اصلی با رقبای حرفه‌ای و جدیدی مواجه می‌شود و ...

فیلم سینمایی "بلندای زمستان" به کارگردانی دام لی نویر، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 9 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی مت هاوکینگز، اولون کاترین کلی، میشل مک کل و آلن فورد خواهیم دید: رایان پلیسی است که همسرش سارا از او می‌خواهد که هر چه زودتر به خانه برود تا سالگرد ازدواجشان را جشن بگیرند ولی قبل از رسیدن رایان او برای خرید بیرون می‌رود و در اثر تصادف به کما می‌رود. زنان و مردان پیری در روستا می‌میرند که رایان متوجه می‌شود که آنها با انسولین مسموم شده‌اند و در واقع به قتل رسیده‌اند او متوجه می‌شود که مقداری دارو از بیمارستان ربوده شده است. حال سارا رو به وخامت است و از دست رایان هم کاری برنمی‌آید. او ابتدا به مردی عصبی به نام مایک اونز شک می‌کند ولی وقتی او قلبش را به دختر بیمارش هدیه می‌دهد متوجه می‌شود که ...

فیلم سینمایی "سفر داوود" به کارگردانی ابراهیم نعمتیان، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این فیلم داستان زندگی یک پسر بچه به نام داوود است که با پدرش باقر  و نامادریش که باردار است زندگی می‌کند. او یک روز با تفنگ بادی بچه‌های روستا یک شلیک می‌کند که به زیر چشم یکی از بچه‌ها می‌خورد. داوود که ترسیده و از عکس‌العمل تند پدرش هم می‌ترسد از روستا فرار کرده و با ماشین به شهر می‌رود و با عکسی که از مادرش دارد به دنبال یافتن اوست. گیر فردی به نام حمید می‌افتد که از بچه‌های بی سرپرست سواستفاده می‌کند و آنها را سر چهارراه‌ها به کار می‌گمارد. داوود هم مدتی برای او کار می‌کند و حمید از او می‌خواهد که یک پیر مرد را با چوب بزند تا پول‌هایش را بردارند ولی موقع فرار ... ابوالفضل قدیمی، حمید ابراهیمی، فهیمه مومنی و بهاره سعیدی در فیلم سینمایی "سفر داوود" بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "رابینسون کروزو" به کارگردانی وینست کیستلوت و بن استاسن، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 9 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این انیمیشن خواهیم دید: رابینسون کروزو مرد جوانی است که با یک کشتی سفر می‌کند و کشتی در دریا در اثر طوفان غرق می‌شود و او در نزدیکی یک جزیره روی کشتی شکسته می‌ماند تا این که حیوانات جزیره به راهنمایی طوطی او را به جزیره راهنمایی می‌کنند و مدت‌ها رابینسون با حیوانات در جزیره زندگی کرده و برای خودش خانه‌ای روی درخت می‌سازد تا این که دزدان دریایی او را نجات داده و از او توقع دارند که آنها را به گنج در جزیره برساند ولی ...

فیلم سینمایی "فراتر از قانون" به کارگردانی جین فرانسیس هنزگینز، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود. در این فیلم با بازی اولیویه گورمه، لابنا آزابل و کوین جانسنز خواهیم دید: فرانک یه خلافکار حرفه‌ای بلژیکی است که با یک نقشه حساب شده به ماشین حمل پول دستبرد می‌زند ولی بعد از سرقت عده ای با شکل و شمایل آنها به مردم بی گناه و یک قاضی که در همان اطراف بوده شلیک می‌کنند. پلیس هم پس از مدت کوتاهی فرانک و افراد گروهش را دستگیر می‌کند. فرانک به پلیس زن به نام لوسیا می‌گوید که او سرقت کرده اما کشتن مردم و قاضی کار او نبوده. لوسیا به موضوع شک می‌کند و پس از بررسی‌های بیشتر و گفت‌وگو با یک خبرنگار متوجه ‌شود که ...

 شبکه شما

فیلم سینمایی "دیگه چه خبر" به کارگردانی تهمینه میلانی، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 14:15 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: رفتار و شوخی‌های فرشته، دانشجوی باهوش رشته ادبیات، موجب سوء تفاهم برای مسئولان دانشکده می‌شود. آن‌ها او را از تحصیل معلق می‌کنند. برادرش عباس، که به کار با کامپیوتر علاقه دارد، به او توصیه می‌کند که کاری پیدا کند. فرشته در یک شرکت انتشاراتی مشغول به کار می‌شود و عباس یک آدم آهنی به نام مبارک می‌سازد که ... جهانگیر الماسی، ماهایا پطروسیان، دانیال حکیمی، پروین سلیمانی و حمیدجبلی در فیلم سینمایی دیگه چه خبر بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی "اشنوگل" به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 14:15 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: یونس به‌عنوان فرمانده گردان غواصان سه شب قبل از عملیات در حالی که در صدد حفر تونلی در منطقه عملیاتی بوده، مفقودالاثر شده است. حالا پس از سی سال اطلاعاتی به دست می‌آید که نشان می‌دهد احتمالاً یونس زنده است و در آن زمان به واسطه منافقین قرارگاه اشرف با دشمن همکاری کرده است ... در این فیلم، کاوه سماک‌باشی و برزو ارجمند بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی "من و جمعه" به کارگردانی حسین عامری، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش خواهد شد. داستان فیلم مربوط به یک خانواده می‌شود که زن و شوهر با هم مشکلات عدیده‌ای دارند. در این میان امیر فرزندشان متوجه سردی و مشکلات پدر و مادرش می‌شود و سعی می‌کند رابطه پدر و مادرش را بهبود ببخشد. امیر از اینکه مادرش شاغل است و برای او وقت کمی را صرف می‌کند ناراحت است. امیر در نامه‌ای خواسته‌هایش را به پدر و مادرش می‌نویسد و آنها متوجه رفتار غلط خود می‌شوند. امیر با همکاری دوست خیالی خودش جمعه کارهایی انجام می‌دهد که مشکلات پدر و مادرش را نیز رفع می‌کند اما ... کیهان ملکی، سوگل طهماسبی، سیروس کهوری نژاد و آرمین جلو خوانی در فیلم تلویزیونی من و جمعه هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی "تاکسی پلیس" به کارگردانی سعید عالم زاده، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان آمده است: یاسر یک مامور نیروی انتظامی است که دنبال قاچاقچیان مواد مخدر است و در تعقیب و گریز با یک راننده آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد به وسیله راننده تاکسی که با قاچاقچیان نیز آشنایی دارد وارد باند آنها نفوذ کنند، قرار می‌شود رانند تاکسی با پلیس همکاری کند، ناصر راننده تاکسی با موفقیت وارد باند قاچاق مواد مخدر می‌شود. اما ترس زیاد ناصر او را به فکر انصراف می‌اندازد. او موفق ‌شود و مجبور است که این مسیر را ادامه دهد، رئیس باند، ناصر را مجبور به بلعیدن مواد می‌کند، تا مواد را بفروشند اما ... هومن برق نورد، بهنام تشکر، سارا منجزی و داریوش موفق در فیلم تلویزیونی تاکسی پلیس بازی کرده‌اند.

 شبکه کودک

انیمیشن سینمایی "ریچارد لک لک" به کارگردانی رضا معماری و توبی جنکل، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهیم دید: یک گنجشک یتیم به نام ریچارد توسط لک‌لک‌ها بزرگ شده است. با این که همه می‌دانند او یک گنجشک است، اما خود ریچارد اصرار دارد که لک‌لک بودنش را به بقیه ثابت کند. تا این که وقت مهاجرت خانواده لک‌لکی او فرا می‌رسد و ریچارد که یک مرغ مهاجر نیست مجبور می‌شود تنها در جنگل بماند و با هویت واقعی‌اش روبه‌رو شود...

انیمیشن سینمایی "عصر یخبندان 3" به کارگردانی کریس وج و کارلوس سالدنها، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهیم دید: مَندی و اِلی به زودی صاحب بچه می‌شوند. مندی به قدری از این بابت هیجان‌زده است که دیگر به چیزی اهمیت نمی‌دهد. دیگو نیز دچار تغییری در وجود خود شده است و حالا که مندی صاحب یک خانواده شده است می‌خواهد او را ترک کند. سید فهمیده است که گروه به زودی متلاشی می‌شود و می‌خواهد برای خودش گروهی مستقل تشکیل دهد. او سه تخم دایناسور پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد سرپرستی جوجه‌ها را به عهده بگیرد اما ...

انیمیشن سینمایی "کوکی" به کارگردانی یان سوراک، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد. در این انیمیشن خواهیم دید: آندورا یک خرس عروسکی کوچک دارد، اما مادرش آن را دور می‌اندازد. آندورا آرزو می‌کند که بلایی سر عروسکش نیاید. دعا و آرزوی او باعث می‌شود زمانی که غلطکی در حال له کردن زباله‌ها است. خرس جان گرفته و از آن نقطه فرار کند...

فیلم سینمایی "عصر یخبندان 4" به کارگردانی کریس وج و کارلوس سالدنها، پنج شنبه 8 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: وقتی سنجاب، بلوط مورد علاقه‌اش را به زمین می‌کوبد، زمین ترک برمی‌دارد و قاره‌ها از هم جدا می‌شوند! این رانش قاره‌ای باعث می‌شود مندی ماموت اصلی داستان همراه با دوستانش سید و دیگو از همسرش اِلی و دختر کوچولویش پیچِز جدا شوند. حالا مندی و دوستانش بر روی یک تکه یخ بزرگ سوار شده و در دریاها ماجراجویی می‌کنند تا به قاره‌ای که الی در آنجا مانده برسند؛ اما اسیر یه گروه دزدان دریایی می‌شوند...

فیلم سینمایی ماجراهای "نیکو  2  برادر کوچک دردسر بزرگ" به کارگردانی کاری جوزونه و گورگن لیردام، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد. داستان این انیمیشن زیبا در مورد یک بچه گوزن شمالی به نام نیکو است، درست قبل از کریسمس مادر نیکو قصد ازدواج مجدد دارد حال نیکو باید از نابرادری کوچکش نگهداری کند ...

فیلم سینمایی "عصر یخبندان 5" به کارگردانی کریس وج و کارلوس سالدنها، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه کودک پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: اسکراب، سنجاب کوچک داستان این بار به دنبال بلوطش به طور اتفاقی وارد یک سفینۀ فضایی شده و باعث بهم ریخته شدن اوضاع در منظومۀ شمسی می‌شود! در همین حین پیچز ماموت کوچولوی مندی و الی که دیگر ماموت بالغی شده است می‌خواهد با پسری ازدواج کند، اما والدینش راضی نیستند. سید هم می‌خواهد با یکی از هم‌جنسان خودش ازدواج کند، اما کسی تمایل به ازدواج با او ندارد. آنها برای نجات خود از خطرات کیهانی سوار بر کشتی‌ای می‌شوند که در آنجا...

شبکه امید

فیلم سینمایی "روشنایی حقیقی" به کارگردانی مجید سروینی، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: کمال و رحیم، دو برادری هستند که سال‌هاست با هم اختلاف دارند، اما فرزندان آنها برای برگزاری یک مسابقه قرآنی با هم قول و قرار می‌گذارند. در تدارک این مسابقه دوستی عمیقی بین پسرعموها شکل می‌گیرد و این دوستی مسبب خیر شده و باعث می‌شود که ... مهرداد ضیایی و شیوا ابراهیمی در این فیلم بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی"اقبال؛ کودک شجاع" به کارگردانی مایکل فوزیلر، چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 22:30 از شبکه امید پخش خواهد شد. داستان فیلم در مورد پسری است که برای خرید داروی برادرش به بازار می‌رود اما در راه زندانی بچه دزدها می‌شود، تا به کار اجباری قالی بافی مشغول شود در این بین همه به هنر زیبای او پی می‌برند...

فیلم سینمایی "مدفن کرم‌های شب تاب" به کارگردانی ایزو تاکاهاتا، پنج شنبه 5 اسفند ماه ساعت 14 از شبکه امید پخش خواهد شد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: سیتا پسر نوجوانی است. او و خواهر کوچکش ستسوکو به‌همراه مادرشان در یکی از روستاهای ژاپن زندگی می‌کنند. ژاپن درگیر جنگ جهانی دوم بوده و به‌شدت زیر آتش توپخانه‌های دشمن است. پدر سیتا در خدمت نیروی دریایی ارتش بوده و مدت‌هاست که به خانه نیامده است. اوضاع جنگ و بمباران مردم بی‌دفاع شهرها هر روز وخیم‌تر می‌شود....

فیلم سینمایی "پسربچه‌ای با دوچرخه" به کارگردانی ژان پیر و لوک داردن، پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد. داستان این فیلم در مورد سیریل پسر یازده ساله‌ای است که برای یافتن پدرش از پرورشگاه فرار می‌کند و به طور اتفاقی با سامانتا روبرو می‌شود. سامانتا آرایشگری تنهاست که قصد کمک به سیریل را دارد...

انیمیشن سینمایی "بازگشت به دریا" به کارگردانی تام لو، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 14 از شبکه امید پخش خواهد شد. این انیمیشن داستان کوین یک بچه ماهی پرنده است که در رویاهایش می‌خواهد خانواده‌اش را از بندر کوچکی که زندگی می‌کنند به دریا باز گرداند ولی او قبل از اینکه به رویاهایش برسد توسط یک قایق ماهیگیری اسیر می‌شود و سر از یک رستوران چینی در می‌آورد و ...

فیلم سینمایی "رئیس بزرگ" به کارگردانی لو وی، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد. در این  فیلم خواهیم دید: چنگ چائو ـ آن (بروس لی) به همراه عمویش برای کار به جزیره‌ای می‌رود. او به مادر پیرش قول داده بود که دعوا نکند. عمویش با چنگ به خوابگاه کارگران که کنار یک کار خانه یخ است می‌روند. پسر عموها و دختر عموی چنگ نیز در آن خوابگاه زندگی و در کارخانه یخ کار می‌کنند. پسر عموهای چنگ برایش در یک کارخانه یخ کار پیدا می‌کنند. چنگ با اشتباهی کوچک باعث شکسته شدن یخی در کارخانه می‌شود. سپس دو نفر از کارگران به سمت یخ آمده و متوجه وجود مواد مخدر در یخ‌ها می‌شوند و مدیر کارخانه برای آنکه این قضیه فاش نشود آن دو کارگر را احضار کرده و به آن‌ها پیشنهاد پول و حق السکوت می‌دهد؛ ولی ...

 شبکه افق

فیلم سینمایی "امتحان" به کارگردانی استوارت هازلدین، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم با بازی آدار بک و جما چان آمده است: هشت نامزد راه‌یافته به مرحله نهایی که برای پیوستن به یک شرکت مرموز و قدرتمند مورد آزمون قرار دارند با 810 دقیقه زمان در یک اتاق بدون پنجره و سئوالی مجهول مورد رقابت هستند. این هشت نفر هر یک به نوبه خود برای پیدا کردن این سئوال مجهول به تکاپو می‌افتند در این میان به فاکتورهایی از قبیل همکاری و یا علت شرکت هر یک در این آزمون را مورد بحث قرار می‌دهند در طول زمانی که رو به اتمام است این حساسیت‌ها به تنش‌هایی بدل می‌شود...

فیلم سینمایی "به وقت رهایی" به کارگردانی ناصر قهرمانی، جمعه 9 اسفند ماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: محمد که در خانواده ای مذهبی در روستای هیلاج متولد شده بود از همان ابتدای دوران کودکی علاقه خاصی به آموختن داشت. او دوره مقدماتی تحصیل را در روستای هیلاج طی کرد و با نبوغی که داشت برای ادامه راهی قزوین شد. او دوره تحصیلات تکمیلی را در قزوین و تهران ادامه داد و استاد مسلم فلسفه اسلامی شد. او پس از رسیدن به این مقام، تدریس در زمینه فلسفه اسلامی را آغاز کرد و ... علیرضا جلالی تبار، اسماعیل خلج، کیهان ملکی و میرطاهر مظلومی در فیلم تلویزیونی به وقت رهایی بازی کرده‌اند.

 شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی "ساعت یک نیمه شب"، "ما یک باغ وحش خریدیم"، "کمپانی 2"، "تسخیر ناپذیران" و "برادران باد" چهارشنبه 7 اسفند ماه ساعت 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، "ستاره شرق"، "من دیوید هستم"، "بلندای زمستان"، "کمپانی 3"، "مک فارلند" و "خجالت نکش" پنج شنبه ساعت ۲۳ پنجشنبه 8 اسفند ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی "نگهبان طبیعت"، "قلقلک"، "مینوس"، "سوار کار"، "دکتر دولیتل 1"، "آخرین مهلت" و"گلادیاتور" جمعه 9 اسفند ماه ساعت 11، 13، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.