به گزارش هنرآنلاین، نوید کوهبر مدیر سینما سیار در انجمن سینمای جوانان ایران گفت: همزمان با سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، کودکان مناطقی در جنوب استان سیستان و بلوچستان به تماشای فیلم‌های سینما سیار نشستند.

وی افزود: این برنامه همزمان با جشنواره فیلم فجر و طرح "سیمرغ و پروانه‌ها" بنیاد سینمایی فارابی اجرا شده و طی آن فیلم‌های منتخبی از سینمای کودکان و نوجوانان در مناطق کم‌برخوردار به روی پرده رفت.

کوهبر ادامه داد: روستاهای  کنارکمبان در بخش بنت در جنوب استان سیستان و بلوچستان، عورکی در بخش دشتیاری، جنگارک پایین در بخش دشتیاری، زرآباد و همچنین کنارک  از 16 بهمن‌ماه به مدت 6 روز تحت پوشش این طرح  قرار گرفتند و فیلم‌های روز کودکان و نوجوانان در این روستاها به صورت رایگان به نمایش درآمد.

وی در ادامه به آغاز به کار وب‌سایت رسمی "سینما سیار" با نشانی www.cinemasayar.ir اشاره کرد و افزود: در این سایت علاوه بر جدول نمایش فیلم‌ها در استان‌های تحت پوش، آمار و اطلاعات فیلم‌ها و جدول فروش آن‌ها در سیستم سینما سیارنیز در دسترس کاربران قرار دارد. به‌علاوه  یک فرم الکترونیکی نیز در سایت وجود دارد  تا علاقه‌مندان بتوانند درخواست اکران فیلم مورد علاقه ‌خود را ثبت کنند.

مدیر سینما سیار در پایان گفت: در حال حاضر تعداد ۵۵ دستگاه سینما سیار در ۲۷ استان کشور فعال است  و در ۵ شهر نیزتوسط بخش خصوصی اداره می‌شود

علاقه مندان بتوانند درخواست اکران گروهی برای سازمان ها و ارگان های ذی ربط را ثبت کنند.