به گزارش هنرآنلاین، فرزاد خوشدست کارگردان مستند سینمایی "خط باریک قرمز" با اشاره به روایت مستندگونه این فیلم از تعدادی مجرم نوجوان در کانون اصلاح و تربیت گفت: یکی از بچه‌هایی که در این فیلم همکاری کرد و به لحاظ روحی روی او کاردرمانی شده بود، به دلیل اتهام به قتل، به قصاص محکوم شده بود و حالا نجات فیزیکی هم برای او اتفاق افتاد. او که سنش از 18 سال رد شده، برای گرفتن رضایت باید مبلغ زیادی پرداخت می‌کرد و اگر این پول فراهم نمی‌شد قطعاً قصاص اجرا می‌شد.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده و کمک‌ها با تأمین مبلغ ریالی مورد نظر برای خانواده مقتول، رضایت یکی از آن‌ها کامل جلب شده است و حکم اعدام از گردن میلاد برداشته شد و تا به حال نیز بیش از 50 درصد از مبلغ درخواستی شاکی دوم هم تأمین شده و حالا بازیگر "خط باریک قرمز" از حکم اعدام نجات یافت.

بر اساس پروانه نمایش این فیلم، تماشای مستند سینمایی "خط باریک قرمز" به گروه سنی زیر 12 سال، توصیه نمی‌شود. این فیلم بر مبنای تئوری تأثیر سایکودرام بر کاهش خشونت و تأثیرات مثبت آن بر تغییر شخصیت افراد بزهکار و مجرم طراحی شده است.

"خط باریک قرمز" تاکنون موفق به دریافت جوایزی چون بهترین فیلم هنر و تجربه در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت، بهترین فیلم با موضوع آسیب‌های اجتماعی در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت، بهترین فیلمبرداری در سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت و نیز جایزه ویژه سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت شده است. همچنین این فیلم به‌عنوان اولین مستند، جایزه نتپک را در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دریافت کرد. "خط باریک قرمز" پیش‌تر نامزد بهترین فیلم در یازدهمین دوره آسیا پاسیفیک استرالیا و نامزد بهترین مستند سال در جشن خانه سینما شد.