به گزارش هنرآنلاین، فیلمبرداری فیلم سینمایی "ما که هستیم" به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالحسن کیوان مدتی است آغاز شده و تهران، دماوند و شیراز لوکیشن‌های اصلی این فیلم هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مردی ناامید که فکر می‌کند، جامعه موقعیت مناسبی برای شکوفایی استعدادهایش در اختیار او نگذاشته و عمرش به بطالت و پوچی گذشته است، پس از مرگ مادرش با بحرانی تازه روبرو می‌‌شود و می‌‌فهمد که پدر و مادر واقعی‌اش آنهایی نیستند که او را بزرگ کرده‌اند. او از این زمان کنجکاوانه همراه همکار و دوستش در پی پیدا کردن پدر و مادر و هویت واقعی‌اش می‌رود و در میانه ماجرا اتفاقات عجیبی برایش رقم می‌خورد...

گروه بازیگران این فیلم را افشین نخعی، مهدی خان احمدی، رایا نصیری، نینا برزگر، شیما الله بیگی، رضا برزگر، الهه پور رستمی و معصومه دشتی تشکیل می‌دهند.

ابوالحسن کیوان نقاش، مجسمه‌ساز، معمار و فیلمساز در سال ۱۳۵۸ از دانشگاه هنر در تهران فارغ‌التحصیل شد و بعد از مهاجرت به استرالیا، در دانشگاه تیف کالج به تحصیلات خود ادامه داد.

کیوان فعالیت هنری خود را سال‌ها قبل از ورود به دانشگاه، یعنی سال ۱۳۴۸ در رشته‌های پوستر و پلاکارد سینما آغاز کرد. او در آن زمان، کارهای تبلیغاتی شرکت‌های بین‌المللی پخش فیلم در ایران مثل کلمبیا، برادران وارنر و "مترو گلدن مایر را به عهده داشت.

بعضی از فیلم‌های این فیلمساز ایرانی در جشنواره‌های کشورها‌ی مختلف دنیا برنده جایزه شده‌اند. فیلم  "J & B" او در استرالیا ساخته شد و در سال ۲۰۱۴ در جشنواره کن پذیرفته شد، همچنین فیلم او با عنوان "مهاجرت" در سال ۲۰۱۸ برنده دو مدال از جشنواره فیلم کلکته در هند شد. فیلم "مهاجرت" در بخش رسمی شش جشنواره نمایش داده شد.

دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: محمدرضا سجادیان، مدیرصدابرداری: میثم حسنلو، مدیر تولید: نریمان اقبالی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: بهارک فرامرزی، مدیر تدارکات: علی رفعت خواه، گریم:الهه عالی حسینی، رضا سالاری، طراح صحنه: ابوالحسن کیوان، لباس: سارا ولی پور، مشاور فرهنگی: سلمان فرخنده، مدیر رسانه: فرنوش آبا.