به گزارش هنرآنلاین، سه‌شنبه 19 آذرماه آیین رونمایی فیلم "حوا، مریم، عایشه" به کارگردانی صحرا کریمی و تهیه‌کنندگی کتایون شهابی در خانه هنرمندان برگزار شد.

در ابتدای این آیین کتایون شهابی تهیه‌کننده فیلم گفت:  از همه شما مهمانان محترم تشکر می‌کنم که برای دیدن این فیلم افغانستانی حضور پیدا کردید. همانطور که می‌دانید سینما یک کار گروهی است و هیچ فردی به تنهایی نمی‌تواند از عهده آن برآید. از همه گروه و عوامل که برای این فیلم زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: از سینمای هنر و تجربه ازآقای صانعی مقدم بسیار تشکر می‌کنم که شرایطی را فراهم کردند تا بتوانیم این فیلم را نمایش دهیم.

شهابی همچنین خاطرنشان کرد: "حوا، مریم، عایشه" بعد از هنر و تجربه در  سامانه وی او دی فیلمیو اکران خواهد شد زیرا دوست داریم این فیلم را همه ببینند.

تهیه‌کننده "حوا، مریم، عایشه" ادامه داد: امشب شب سینمای افغانستان است. به نوبه خودم از صحرا کریمی که به تنهایی بارسنگین فیلم را در افغانستان به دوش کشید تشکر می‌کنم.

در ادامه صحرا کریمی کارگردان فیلم نیز گفت: از کتایون شهابی تشکر می‌کنم که با تجربه زیادی که در سینما داشت فیلم من را قبول کرد همچنین از  محمدرضا دلپاک که مشکلات این کار را پذیرفت و همچنین مستانه مهاجر که تدوین فیلم را بر عهده داشت.

وی سپس با گویش افغانستانی به همه هم وطنانش خوش آمد گفت و افزود: از همزادگاه‌های عزیزم ایرانی‌های عزیز تشکر می‌کنم. من در ایران به دنیا آمدم  و بزرگ شدم . ایران زادگاه من است خوشحالم امشب برای دیدن فیلم من حضور پیدا کردید .

فیلم حوا، مریم، عایشه

کریمی افزود: "حوا، مریم، عایشه" ادعایی برای فیلم خوب بودن ندارد و یک فیلم مینیمال است اما افتخار می‌کنیم که توانستیم در خاک ناامن افغانستان در میان همه مشکلاتی که در افغانستان وجود دارد یک فیلم داستانی بلند بسازیم.

وی همچنین گفت: با این فیلم درواقع روایت جدیدی را از افغانستان به دنیا معرفی می‌کنیم. "حوا، مریم، عایشه" بدون همکاران ایرانی امکان پذیر نبود. آقای آبگون از شما تشکر می‌کنم که در فضای سخت به افغانستان آمدید، مشکلات را به جان خرید و تا آخر کار با ما بودید.

فیلم حوا، مریم، عایشه

کریمی خاطرنشان کرد: این فیلم زبان مشترک همکاری‌های بین ایران و افغانستان و یک الگو است. اینکه ما دو کشور همسایه و همزبان هستیم و از طرفی با هنر فیلم و سینما می‌توانیم اتحاد خود رابه دنیایی که در سال‌های اخیر می‌خواهد ما و شما را بزند، نشان دهیم. امیدوارم از دیدن فیلم لذت ببرید.

در این آیین افرادی همچون علی ربیعی سخنگوی دولت، سید محمد بهشتی پژوهشگر و کارشناس فرهنگی، شفیق شرق رایزن فرهنگی سفارت افغانستان در ایران ، مجتبی میرطهماسب، اصغر آبگون، محمدرضادلپاک، نوید محمودی، جمشید محمودی، لقمان خالدی،محمود رحمانی، صبا ندایی، توکلی، محسن خانجهانی، کاوه معین فر و ... حضور داشتند.