به گزارش هنرآنلاین، مستند "اعتراض وارد نیست" ساخته فرناز و محمدرضا جورابچیان از 12 آبان در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید.

"اعتراض وارد نیست" روایتگر داستان زندگی پنج تنیس‌باز و توپ‌جمع‌کن افغانستانی مهاجر در ایران است که قصد دارد سوی دیگری از معضل مهاجرت را به تصویر بکشد. آنجایی که مهاجران نه‌تنها به دنبال دستیابی به حقوق اولیه شهروندی هستند بلکه با تلاشی مضاعف قصد دارند آرزوهایشان را هم تحقق بخشند.

این فیلم تاکنون در جشنواره‌ها و رویداد‌های داخلی و بین‌المللی متعددی به نمایش درآمده و جوایز گوناگونی دریافت کرده‌ است. برخی از این عناوین عبارتند از: بهترین مستند نهمین جشنوارۀ فیلم افغانستان در استکهلم، بهترین مستند ورزشی یازدهمین جشنوارۀ ورزشی تهران، بهترین مستند بخش بین‌الملل چهارمین جشنوارۀ فیلم مستند افغانستان در استکهلم، بهترین کارگردانی فیلم مستند از شانزدهمین جشنوارۀ بیروت، بهترین فیلم مستند از نگاه هیئت داوران جشنوارۀ فیلم نِز کلکته، نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند در دهمین جشنواره سینما حقیقت تهران، نامزد بهترین کارگردانی و بهترین مستند در نهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران و نامزد بهترین کارگردانی مستند از نوزدهمین جشن خانۀ سینما. این فیلم همچنین منتخب بخش مسابقه فیلم‌های نیمه بلند و بخش نگاه جهان در بیست‌ و هشتمین جشنواره هات داکس کانادا و بالغ بر بیست جشنواره جهانی بوده ‌است.

عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان و تهیه‌کننده: فرناز جورابچیان، محمدرضا جورابچیان، فیلمبردار: محمدرضا جورابچیان، تدوین: بهمن کیارستمی، صداگذار: آرش اسحاقی، طراحی تیتراژ و جلوه‌های کامپیوتری: علیرضا قادری، طراحی و گرافیک: گیلدا منوچهری، مشاور رسانه‌ای: منصوره بسمل، اصلاح رنگ و نور: بهرنگ سنجابی، نیما دبیرزاده (کانون ایران نوین).