سرویس سینمایی هنرآنلاین:  در هفته‌ای که گذشت به روال هفته‌های گذشته دو فیلم تازه‌نفس به گردونه اکران افزوده شدند تا بلکه بتوانند گیشه کم‌رمق پاییز را پرشور و نشاط کنند که خوشبختانه در دو روز آورده مالی خوبی برای سینمای ایران به همراه داشتند.

"خانه پدری" به کارگردانی کیانوش عیاری پس از سال‌ها توقیف، از چهارشنبه اول آبان روی پرده سینماها رفت و در دو روز 339 میلیون و 419 هزار تومان فروخت. این فیلم که قصه اتفاق‌های یک خانه قدیمی را از سال 1308 (اواخر دوره قاجار) تا 1379 روایت می‌کند با بازیگرانی همچون مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی و... در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده است.

فیلم سینمایی "هزارتو" با نام قبلی "لابیرنت" به کارگردانی امیرحسین ترابی نیز همزمان با "خانه پدری" اکران شد و در دو روز 700 میلیون و 902 هزار تومان فروش داشت. در این فیلم، شهاب حسینی، ساره بیات، غزاله نظر، پژمان جمشیدی، فریبا جدیکار، علیرضا ثانی فر، مریم معصومی، شیرین یزدان بخش، مهسا باقری به ایفای نقش می‌پردازند.

"مسخره‌باز " اولین فیلم بلند سینمایی همایون غنی‌زاده از چهارشنبه 17 مهر روی پرده سینماها رفت و در مدت 16 روز دو میلیارد و 16 میلیون تومان فروش را پشت سر گذاشت. هدیه تهرانی، فرهاد اصلانی، صابر ابر، بابک حمیدیان و علی نصیریان در این فیلم بازی می‌کنند.

"ماجرای نیمروز: رد خون " ساخته محمدحسین مهدویان در 30 روز چهار میلیارد و 310 میلیون و 382 هزار تومان فروش را پشت سر گذاشت. ادامه فیلم "ماجرای نیمروز " به موضوع عباس زری‌باف با بازی حسین مهری می‌پردازد که پس از مشخص شدن نفوذش در دستگاه‌های امنیتی، از کشور می‌گریزد. جواد عزتی، هادی حجازی‌فر، محسن کیایی، بهنوش طباطبایی، هستی مهدوی، مهدی زمین‌پرداز، محمد عسگری، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و حسین فلاح دیگر بازیگران "ماجرای نیمروز 2" هستند.

فیلم سینمایی "درخونگاه " به کارگردانی سیاوش اسعدی نیز در 23 روز توانست یک میلیارد و 21 میلیون و 887 هزار تومان فروش داشته باشد. فیلم درباره قصه جوانی است که برای تأمین معاش زندگی به ژاپن می‌رود و سال‌ها در آنجا با سختی کار می‌کند و پول زندگی خانواده‌اش را تأمین می‌کند، اما وقتی برمی‌گردد... در این فیلم امین حیایى، ژاله صامتى، مهراوه شریفی‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفرى، منصور شهبازى، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضى و پانته‌آ پناهى به ایفای نقش می‌پردازند.

"سال دوم دانشکده من " به کارگردانی رسول صدرعاملی در 23 روز 741 میلیون و 49 هزار تومان فروخت. قصه این فیلم درباره دو دختر جوان است که به اردویی دانشجویی می‌روند اما در این میان اتفاقاتی پیش می‌آید که پیش برنده این قصه است. در این فیلم سینمایی علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی، نیلوفر خوش‌خلق، علی استادی، مریم بوبانی، شیوا خسرو مهر و با هنرمندی افشین هاشمی، با معرفی سها نیاستی و فرشته ارسطویی به ایفای نقش می‌پردازند.

"پیلوت " ساخته ابراهیم ابراهیمیان در 30 روز 550 میلیون و 429 هزار تومان فروش داشته است. بهدخت ولیان، سعید آقاخانی، جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ و پریوش نظریه از جمله بازیگران این فیلم هستند که روایتگر قصه زندگی یک مرده‌کش است.

"آبی به رنگ آسمان " ساخته امیر رفیعی نیز در 30 روز 90 میلیون 521 هزار تومان فروخت. این فیلم که در گروه آزاد روی پرده است تاریخ هفتاد و چهار ساله باشگاه استقلال تهران را مرور می‌کند. همایون ارشادی، مهناز افشار، سیامک انصاری، فرهاد اصلانی، حمیدرضا آذرنگ، بابک حمیدیان و رضا یزدانی روایت گر این دوران پرفرازونشیب در این فیلم هستند.

"کلوپ همسران " به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده در 38 روز دو میلیارد و 341 میلیون و 778 هزار تومان فروش را پشت سر گذاشته است. داستان این فیلم درباره داستان سه مرد متمول است که برای فرار از دست همسرانشان به همراه یک خواننده زیرزمینی پاپ به جزیره کیش متواری شده و نقشه ربوده شدن خود را می‌کشند، غافل از آن که ماجراهایی پرپیچ‌وخم در انتظارشان است... محمدرضا شریفی‌نیا، میترا حجار، گوهر خیراندیش، محمدرضا هدایتی، بیژن بنفشه خواه، شقایق فراهانی، علی انصاریان، سمیرا حسن‌پور و رضا بنفشه‌خواه بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

"مردی بدون سایه " ساخته علیرضا رئیسیان در 38 روز یک میلیارد و 257 میلیون و 49 هزار تومان فروش داشته است. لیلا حاتمی، علی مصفا، فرهاد اصلانی، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، نادر فلاح و به‌آفرید غفاریان در کنار چند بازیگر اسپانیایی در این فیلم اجتماعی بازی کرده‌اند که در خلاصه داستان آن آمده است: ماهان کوشیار پس از ساخت یک فیلم زندگی‌اش تهدید شده و همسرش عاشقانه به کمک او می‌آید اما حوادثی رمزآلود همه چیز را دگرگون می‌کند.

"شاه‌کش " به کارگردانی وحید امیرخانی و بازی مهناز افشار، هادی حجازی‌فر، مهدی کوشکی، علی کمالی، فرید سجادی حسینی، پیمان مقدمی و مجید صالحی در 38 روز یک میلیارد و 2 میلیون و 294 هزار تومان فروخت.

"کروکودیل " ساخته مسعود تکاور در 38 روز 276 میلیون و 270 هزار تومان فروش داشت. فیلم فضایی حادثه‌ای دارد و درباره چند جوان است که می‌خواهند از مسیری سریع اما پرخطر، همه چیز را یک شبه به دست بیاورند. کوروش تهامی، اندیشه فولادوند، حسین مهری، الهه حصاری، رضا یزدانی، علیرضا مهران، رامین پرچمی، افسانه چهره‌آزاد، رامتین خداپناهی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

"شکستن همزمان بیست استخوان " به کارگردانی برادران محمودی در 41 روز 229 میلیون و 559 هزار تومان فروش داشته است. این فیلم درباره مهاجرت افغان‌ها و زندگی آن‌ها در ایران است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.