به گزارش هنرآنلاین، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به جلسه امروز چهارشنبه یکم آبان این شورا گفت: در جلسه امروز شورای صنفی نمایش مقرر شد تا فیلم سینمایی "مطرب" به کارگردانی مصطفی کیایی از چهارشنبه هشتم آبان در گروه سینمایی ایران اکران شود.

وی ادامه داد: "سمفونی نهم" به کارگردانی محمدرضا هنرمند در گروه سینمایی فرهنگ از 15 آبان اکران می‌شود، همچنین فیلم "تورنادو" به کارگردانی جواد هاشمی از 15 آبان در گروه سینمایی آزاد و ادامه نمایش آن در سرگروه "زندگی" خواهد بود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش بیان کرد: انیمیشن "بنیامین" به کارگردانی محسن عنایتی در گروه آزاد 15 آبان اکران می‌شود، قرارداد "جهان با من برقص" به کارگردانی سروش صحت در گروه استقلال ثبت شد، همچنین قرارداد "آشفته‌گی" به کارگردانی فریدون جیرانی در گروه زندگی ثبت شد.

وی ادامه داد: فیلم‌هایی که در چرخه اکران و برنامه آینده قرار دارند حسب مصوبه شورای صنفی نمایش قبل از مصوبه شورا نمی‌توانند برای روز شمار یا تبلیغات اقدام کنند، که تخلف محسوب می‌شود.

فرجی در پایان گفت: روز شنبه ۴ آبان مصادف با شب رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از ساعت ۱۷ و روز یکشنبه ۵ آبان به طور کلی و همچنین دوشنبه ۶ آبان مصادف با شب شهادت امام رضا (ع) از ساعت ۱۷ و روز سه‌شنبه ۷ آبان ماه به طور کلی، سینماهای کشور تعطیل هستند. سالن‌های سینما از روز چهارشنبه ۸ فعالیت خود را از سر می‌گیرند.