به گزارش هنرآنلاین، مراسم اکران خصوصی فیلم کوتاه "خداحافظ المپیک" نخستین اثر مجتبی پوربخش مجری ورزشی در مقام تهیه‌کننده و کارگردان تلویزیون چهارشنبه 17 مهرماه با حضور تعدادی از هنرمندان، ورزشکاران و اصحاب رسانه در پردیس سینمایی مگامال برگزار شد.

"خداحافظ المپیک" داستان یک دختر قایقرانی است که در مسیر المپیک با مشکلات زیادی مواجه می‌شود. رامین راستاد، فرج‌الله گل‌سفیدی، هومن جوادی، مهری آل آقا، طاهره عموزاده، اصغر سندوسی، مرتضی قدیری، جابر وثوق، علیرضا شهرستانی و مریم جهانی بازیگران این فیلم هستند.

در ابتدا پدرام کریمی مجری تلویزیون که اجرای مراسم را بر عهده داشت، گفت:  متأسفانه ژانر ورزشی در سینمای ایران محجور واقع شده است. امیدواریم از این ژانر چه در قالب مستند و چه در قالب داستانی بیشتر حمایت شود تا در سینمای ایران رونق بگیرد.

در ادامه پوربخش ضمن خوشامدگویی به حضار، آن‌ها را به تماشای فیلم کوتاه "خداحافظ المپیک" دعوت کرد.

پس از پخش فیلم، پوربخش مجدداً روی صحنه آمد و گفت: متأسفانه کمترین توجه به ژانر ورزشی صورت می‌گیرد. آقایان علوی و جناب رویین‌تن، دوستان بسیار خوب من در جشنواره فیلم‌های ورزشی، چند سال است با دست خالی این جشنواره را مدیریت می‌کنند، آن‌ها هرگز با کمک‌هایی که به جشنواره‌های دیگر می‌شود مواجه نشده‌اند. کسانی که می‌خواهند در این ژانر کار کنند کمترین امکانات در اختیارشان قرار می‌گیرد، در صورتی که در تمام نقاط دنیا می‌بینیم به ژانر ورزشی به‌عنوان یک ژانر جدی و تأثیرگذار نگاه می‌شود.

پوربخش در پایان صحبت‌های خود از نمایش فیلم "خداحافظ المپیک" در بخش مسابقه جشنواره میلان در ایتالیا خبر داد.