به گزارش هنرآنلاین، فیلمبرداری فیلم سینمایی "گورکن" به کارگردانی و نویسندگی کاظم ملایی در تهران ادامه دارد.

ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور، یدالله شادمانی و گوهر خیراندیش بازیگران "گورکن" هستند که دومین فیلم بلند سینمایی ملایی بعد از فیلم تحسین‌شده "کوپال" (1395) است. این فیلم به ‌تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان و با حمایت بنیاد سینمایی فارابی تولید می‌شود.

ملایی در یک گفت‌وگو در پاسخ به این پرسش که فیلم "گورکن" چقدر به جهان ذهنی تصویر شده‌اش نزدیک شده است، گفت: مخاطب برای من اهمیت بسیار زیادی دارد. همیشه با خودم فکر می‌کنم چگونه می‌توان سینمای شخصی خود را حفظ کرد ولی در کنارش مخاطب زیادی را هم با خود همراه کرد. "گورکن" و "کوپال" هر دو در یک باشگاه فکری هستند. جهان هر دو فیلم شبیه به هم هستند ولی دنیای داستان هر کدام، متفاوت است. "گورکن" در ظاهر قصه‌ زمینی‌تر و آدم‌های آشناتری دارد ولی در بطن داستان همان جنون و شیدایی "کوپال" در آن موج می‌زند. ولی "گورکن" برخلاف "کوپال" تک‌لوکیشن و تک‌بازیگر نیست و این موارد، شاخصه‌هایی هستند که در جذب و همراهی مخاطب اهمیت بسیار زیادی دارد.

او درباره این که فضای تولید چقدر به رسیدن به این جهان شخصی کمک کرده و دغدغه‌هایی که برای اجرا دارد و میزان انرژی که در فیلمسازی می‌گذارد، چقدر تابع شرایط تولید است، گفت: در شرایط سخت سینمای ایران که بیشتر جاهایی مثل اوج، سرمایه‌ ساخت آثار  پر پروداکشن را می‌پردازند و تهیه‌کننده‌های بخش‌ خصوصی هم روزبه‌روز محتاط‌تر و نگران‌تر می‌شوند، سینا سعیدیان به‌عنوان یک تهیه‌کننده‌ بخش خصوصی و غیر وابسته، تمام تلاش خود را می‌کند تا در تهیه و تولید یک فیلم مستقل و درست شریک باشد و این بسیار برای من باارزش و مغتنم است و طبیعتاً موجب همراهی و صبوری من در لحظات سخت تولید می‌شود.

ملایی درباره این که این بار چقدر نسبت به "کوپال" شرایط برایش مطلوب بوده است، اظهار داشت: من در "کوپال" به‌عنوان کارگردان و تهیه‌کننده مسئولیت و تعهد بسیار بیشتری داشتم ولی الان در "گورکن" حواسم صرفاً روی کارگردانی کار متمرکز است ولی این نکته هم وجود دارد که "گورکن" تولید بسیار سخت‌تری نسبت به "کوپال" دارد و همان‌طور که گفتم از مهم‌ترین تفاوت‌های آن، تعدد بازیگر و لوکیشن است که بی‌شک انرژی و توان بسیار زیادی از یک کارگردان می‌گیرد.

از دیگر عوامل سازنده "گورکن" می‌توان به مدیر فیلم‌برداری: مجید گرجیان، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: آلاله هاشمی، طراح چهره‌پردازی: محمود دهقانی، مدیر صدابرداری: محمد کیان ارثی، طراح صحنه: منیر رضی‌زاده، طراح لباس: ندا نصر، جانشین تولید: حامد آزادی، عکاس: یوسف عبدالرضایی اشاره کرد. پیش‌بینی می‌شود اولین نمایش فیلم در جشنواره فیلم فجر امسال باشد.