به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، امسال جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزشی و تربیتی رشد، از حضور پنج فیلمساز و دو کارشناس آموزشی در هیئت انتخاب فیلم‌های خارجی بهره می‌برد که نام تعدادی از برگزیدگان ادوار جشنواره بین‌المللی فیلم رشد نیز بین آن‌ها به چشم می‌خورد. 

فریال بهزاد (کارگردان؛ تهیه‌کننده و نویسنده فیلم‌های کودک و نوجوان)، مریم کشکولی‌نیا (کارگردان پویانمایی- استاد دانشگاه- رئیس هیئت مدیره انجمن آسیفای ایران)، امیر پوروزیری (کارگردان سینما و تلویزیون)، محمدرضا خردمندان (کارگردان سینما و تلویزیون)، محمدرضا باطنی (مستندساز- مدرس المپیادهای فیلمسازی)، مصطفی حسن‌نژاد (مسئول ارتباطات بین‌المللی دفتر انتشارات و فناوری آموزشی) و مجید صادقیان (معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی) اعضای هیئت انتخاب جشنواره بین‌المللی رشد امسال هستند.

این هیئت در پایان جلسات بازبینی، مجموعه آثاری بالغ بر ۱۲۰۰ دقیقه (شامل فیلم‌های بلند و کوتاه داستانی، مستند و مستند علمی، پویانمایی، آموزشی و فیلم‌های کوتاه دانش‌آموزان و معلمان) را به دبیرخانه جشنواره معرفی کردند.

چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزشی و تربیتی رشد ۲۴ آبان امسال به دبیری وحید گلستان به مدت یک هفته در استان تهران و سپس به مدت شش ماه در تمام استان‌های کشور برگزار خواهد شد. این جشنواره توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.