به گزارش هنرآنلاین، مجموعه تلویزیونی "امیر کبیر" محصول سال 1364 به کارگردانی سعید نیکپور از 18 مهرماه روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

"امیرکبیر" یکی از سریال‌های محبوب دهه ۶۰ تلویزیون در ژانر تاریخی است که پرویز زاهدی فیلمنامه آن را نوشته و سعید نیکپور آن را کارگردانی کرد. خود او در این سریال در کنار ایرج راد، محمد مطیع، فخری خوروش، ژاله علو ، رضا فیاضی، فخرالدین صدیق شریف، شمسی فضل‌الهی، پرویز پورحسینی، هادی مرزبان، غلامرضا طباطبایی، سروش خلیلی، حمید مهرآرا، علی رامز، غلامحسین لطفی و محمد عمرانی به نقش آفرینی در آن پرداخته است.

این مجموعه تلویزیونی سال ۱۳۶۳ ضبط و پخش آن از اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۴ از شبکه یک شروع شد.

 امیرکبیر، یکی از صدر اعظم‌های ایران در دوره ناصر الدین‌شاه قاجار، اصلاحات کشور را اندکی،پس از رسیدن به صدارت آغاز می‌‌کند. به دستور او مدرسه دارالفنون برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس می‌‌شود و روزنامه وقایع اتفاقیه را راه‌اندازی می‌‌کند. تصمیمات و قوانین وضع شده جدید به مذاق درباریان خوش نمی‌‌آید و امیر کبیر با توطئه اطرافیان شاه از مقام خود برکنار و به کاشان تبعید می‌‌شود و …

 آخرین قسمت از مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" چهارشنبه 17 مهرماه از شبکه چهار سیما پخش می‌شود و از پنجشنبه 18 مهرماه، هرشب 12 بامداد سریال "امیرکبیر" روی آنتن می‌رود. این سریال هر روز ساعت 18 بازپخش می‌شود.