سرویس سینمایی هنرآنلاین: از چهارشنبه 10 مهر دو فیلم "سال دوم دانشکده من" به کارگردانی رسول صدرعاملی و "درخونگاه" به کارگردانی سیاوش اسعدی روی پرده رفتند و فیلم دوم شروع به نسبت بهتری به لحاظ فروش داشت.

فیلم سینمایی "درخونگاه" به کارگردانی سیاوش اسعدی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب پور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه پیش 182 میلیون و 835 هزار تومان فروخت. فیلم درباره قصه جوانی است که برای تأمین معاش زندگی به ژاپن می‌رود و سال‌ها در آنجا با سختی کار می‌کند و پول زندگی خانواده‌اش را تأمین می‌کند، اما وقتی برمی‌گردد... در این فیلم امین حیایى، ژاله صامتى، مهراوه شریفی‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفرى، منصور شهبازى، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضى و پانته‌آ پناهى به ایفای نقش می‌پردازند.

"سال دوم دانشکده من" به کارگردانی رسول صدرعاملی و تهیه‌کنندگی مسعود ردایی از روز چهارشنبه به روی پرده رفت و موفق شد در دو روز 85 میلیون تومان فروش را برای خود به ثبت برساند. قصه این فیلم درباره دو دختر جوان است که به اردویی دانشجویی می‌روند اما در این میان اتفاقاتی پیش می‌آید که پیش برنده این قصه است. در این فیلم سینمایی علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی، نیلوفر خوش‌خلق، علی استادی، مریم بوبانی، شیوا خسرو مهر و با هنرمندی افشین هاشمی، با معرفی سها نیاستی و فرشته ارسطویی به ایفای نقش می‌پردازند.

"ماجرای نیمروز: رد خون" ساخته محمدحسین مهدویان که از چهارشنبه سوم مهر اکران شده است، در 9 روز یک میلیارد و 872 میلیون و 459 هزار تومان فروش را پشت سر گذاشت. ادامه فیلم "ماجرای نیمروز" به موضوع عباس زری‌باف با بازی حسین مهری می‌پردازد که پس از مشخص شدن نفوذش در دستگاه‌های امنیتی، از کشور می‌گریزد. جواد عزتی، هادی حجازی‌فر، محسن کیایی، بهنوش طباطبایی، هستی مهدوی، مهدی زمین‌پرداز، محمد عسگری، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و حسین فلاح دیگر بازیگران "ماجرای نیمروز 2" هستند.

"پیلوت" ساخته ابراهیم ابراهیمیان در 9 روز 204 میلیون و 228 هزار تومان فروش داشته است. بهدخت ولیان، سعید آقاخانی، جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ و پریوش نظریه از جمله بازیگران این فیلم هستند که روایتگر قصه زندگی یک مرده‌کش است.

"آبی به رنگ آسمان" ساخته امیر رفیعی در 9 روز 17 میلیون 343 هزار تومان فروخته است. این فیلم که در گروه آزاد روی پرده است تاریخ هفتاد و چهار ساله باشگاه استقلال تهران را مرور می‌کند. همایون ارشادی، مهناز افشار، سیامک انصاری، فرهاد اصلانی، حمیدرضا آذرنگ، بابک حمیدیان و رضا یزدانی روایت گر این دوران پرفرازونشیب در این فیلم هستند.

"شاه‌کش" به کارگردانی وحید امیرخانی و بازی مهناز افشار، هادی حجازی‌فر، مهدی کوشکی، علی کمالی، فرید سجادی حسینی، پیمان مقدمی و مجید صالحی در 16 روز مجموع فروش خود را به 678 میلیون و 603 هزار تومان رساند.

"مردی بدون سایه" به کارگردانی علیرضا رئیسیان در 16 روز 869 میلیون و 643 هزار تومان فروش داشته است. لیلا حاتمی، علی مصفا، فرهاد اصلانی، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، نادر فلاح و به‌آفرید غفاریان در کنار چند بازیگر اسپانیایی در این فیلم اجتماعی بازی کرده‌اند که در خلاصه داستان آن آمده است: ماهان کوشیار پس از ساخت یک فیلم زندگی‌اش تهدید شده و همسرش عاشقانه به کمک او می‌آید اما حوادثی رمزآلود همه چیز را دگرگون می‌کند.

"کلوپ همسران" به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده در 17 روز یک میلیارد و 384 میلیون و 427 هزار تومان فروش را پشت سر گذاشته است. داستان این فیلم درباره داستان سه مرد متمول است که برای فرار از دست همسرانشان به همراه یک خواننده زیرزمینی پاپ به جزیره کیش متواری شده و نقشه ربوده شدن خود را می‌کشند، غافل از آن که ماجراهایی پرپیچ‌وخم در انتظارشان است... محمدرضا شریفی‌نیا، میترا حجار، گوهر خیراندیش، محمدرضا هدایتی، بیژن بنفشه خواه، شقایق فراهانی، علی انصاریان، سمیرا حسن‌پور و رضا بنفشه‌خواه بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

"کروکودیل" ساخته مسعود تکاور در 16 روز 221 میلیون و 760 هزار تومان فروخته است. فیلم فضایی حادثه‌ای دارد و درباره چند جوان است که می‌خواهند از مسیری سریع اما پرخطر، همه چیز را یک شبه به دست بیاورند. کوروش تهامی، اندیشه فولادوند، حسین مهری، الهه حصاری، رضا یزدانی، علیرضا مهران، رامین پرچمی، افسانه چهره آزاد، رامتین خداپناهی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

"شکستن همزمان بیست استخوان" به کارگردانی برادران محمودی در سه هفته 219 میلیون و 553 هزار تومان به دست آورده است. این فیلم درباره مهاجرت افغان‌ها و زندگی آن‌ها در ایران است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.