به گزارش هنرآنلاین، مجید صادقیان در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم رشد گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از معدود رویدادهای فراگیر علمی-آموزشی و سینمایی در کشور است که از همراهی افتخاری طیف وسیعی از نیروهای اجرایی بهره می‌گیرد.

معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های خارجی چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با اشاره به گستردگی جشنواره بین‌المللی فیلم  رشد در سراسر ایران و بازه زمانی ۶ماهه برگزاری آن افزود: اگر نبود همراهی افتخاری بیش از ۴۰۰۰ فرهنگی دلسوز و بعضاً همکاران سایر سازمان‌های علاقمند به همراهی دستگاه تعلیم وتربیت در سراسر کشور، این مهم به سرانجام نمی‌رسید. این همراهی ارزشمند نه‌تنها شرایط برگزاری ملی جشنواره را با بودجه بسیار اندکی که در اختیار داریم امکان‌پذیر می‌کند، بلکه به واسطه پررنگ کردن محتوای آموزشی و تربیتی فیلم‌ها در اذهان دانش‌آموزان ، عملا اثربخشی رویداد را نیز بالا می‌برد؛ لذا قدردانی رسمی از این همکارانِ همدل، حداقل کاریست که می‌توانیم و باید بکنیم.

آثار برگزیده و شاخص جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزشی و تربیتی رشد از فردای اختتامیه این دوره یعنی از دوم آذر امسال تا پایان اردیبهشت سال آینده، به تدریج و به شکل هفتگی در تمام استان‌های کشور برای دانش‌آموزان مشتاق به نمایش درمی‌آید. همچنین برای بهره‌مند شدن طیف وسیعتری از مخاطبان در مناطق کم‌برخوردار، هماهنگی‌های اجرایی و فنی متعددی انجام‌شده تا سالن‌های کانون‌های فرهنگی تربیتی و سایر مراکز فرهنگی و هنری و برخی سالن‌های مناسب مدارس، میزبان جشنواره فیلم رشد باشند. این جشنواره در تمامی سال‌های برگزاری از همکاری خودجوش و افتخاری جمع بزرگی از فرهنگیان و معلمان کشور به عنوان نیروهای اجرایی بهره‌‌مند بوده است.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آموزشی و تربیتی رشد از ۲۴ آبان تا اول آذر در تهران و سپس به شکل هفتگی در سراسر ایران برگزار می‌شود.