به گزارش هنرآنلاین، معاونت صدا در آستانه اربعین حسینی آیین راه اندازی "رادیو اربعین"  را در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده صالح تجریش با حضور دکتر شاه‌آبادی معاون صدا، جمعی از مدیران شبکه‌های مختلف و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان و مداحی مداحان  اهل بیت(ع) برگزار می‌کند.

حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا بیان کرد: رادیو اربعین تلاش می‌کند تصویر ممتاز و یکپارچه از اجتماع عظیم ایمانی را به جامعه ارائه کند و با  اطلاع‌رسانی مناسب، فضاسازی معنوی، ترویج آموزه‌های اصیل عاشورایی و هم پیوندی دل‌های عاشق زائران حسینی به هموطنان  داخل کشور ، این فضای معنوی را به عرصه همبستگی ملی و اتحاد امت اسلامی تبدیل  می نماید.

وی تصریح کرد: بی تردید این رادیو با برنامه ریزی جامع و دقیق تلاش می‌کند با بسیج تمام ظرفیت‌های ملی در عرصه‌های مختلف و بهره‌گیری موثرتر از ظرفیت‌های هنری و آموزه‌های انسان  ساز حسینی، آیینه تمام نمای زیبایی‌های اربعین حسینی باشد  و با انعکاس عواطف خالصانه و همدلی‌های عاشقانه زائران کربلا همنوایی امت اسلامی با کاروان حسینی و آل الله را به تصویر بکشد.

 مدیر روابط عمومی معاونت صدا خاطر نشان کرد: رادیو اربعین با  مسئولیت رضا کوچک ‌زاده  با هدف "فرهنگ‌سازی معارف اهل بیت (ع)و اطلاع رسانی همه جانبه و نیز پوشش اخبار و اطلاعات مربوط به حضور گسترده زائران حسینی در همایش عظیم پیاده روی اربعین" و با شعار" الحسین یجمعنا" ازروز یکشنبه  7 مهر (29 محرم) به صورت رسمی و به صورت ۲۴ ساعته آغاز به کار خواهد کرد.  این رادیو در داخل کشور از طریق رادیو نما و همچنین بر روی موج اف ام ردیف 95.5مگا هرتز و در نجف اشرف و کربلا نیز از طریق موج FMقابل دریافت است.

مراسم راه‌اندازی رادیو اربعین یکشنبه هفتم مهر از ساعت ۱۶ در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده صالح تجریش برگزار خواهد شد.