به گزارش هنرآنلاین، در ادامه برپایی هفته‌های فیلم خارجی در موسسه "هنر و تجربه سینمای ایرانیان" مهر امسال هفته فیلم فنلاند در سه شهر ایران برگزار می‌شود.

این هفته فیلم به همت "هنر و تجربه" و بنیاد فیلم فنلاند با همکاری سفارت فنلاند از 6 تا 12 مهرماه در سه شهر تهران، اصفهان و مشهد برپا خواهد شد.

در این هفته فیلم ٩ فیلم بلند و٧ فیلم کوتاه فنلاندی به نمایش درمی‌آید و لس سارینن مدیرعامل بنیاد فیلم فنلاند، یانا پاسکالا مدیر امور بین الملل بنیاد فیلم فنلاند، کارل آهو تهیه کننده فیلم های شمشیرباز و بال کوچک و ریتا آلتو کارگردان فنلاندی مهمان ویژه "هفته فیلم فنلاند" هستند.

ازویژگی های این برنامه می توان به این موضوع اشاره کرد که پیش از این هفته فیلمی از کشور فنلاند در ایران برگزار نشده بوده است.

تالار ناصری خانه هنرمندان ایران در تهران، پردیس سینمایی هویزه مشهد، پردیس سیتی سنتر اصفهان در این مدت هفته فیلم فنلاند را میزبانی می‌کنند.

در بخش جنبی "هفته فیلم فنلاند" سه کارگاه فیلمسازی با موضوع تولید مشترک فیلم و تولید فیلم هنری برگزار می شود. این نشست ها با حضور فیلمسازان ایرانی و فنلاندی در تهران، اصفهان و مشهد برنامه ریزی شده است.

افتتاحیه این هفته فیلم عصرگاه شنبه 6 مهرماه ساعت 17 در خانه هنرمندان ایران خواهد بود.

طراحی پوستر این هفته فیلم را بهزاد خورشیدی برعهده داشته است.