به گزارش هنرآنلاین، برنامه‌ این هفته کانون فیلم سینما حقیقت در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد فیلم مستند داستانی "کربلا جغرافیای یک تاریخ" به کارگردانی داریوش یاری اختصاص دارد.

این فیلم از ساعت 17:30 عصر روز دوشنبه 25 شهریور در سالن سینماحقیقت این مرکز به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور داریوش یاری نویسنده و کارگردان، ناصر صفاریان مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها و عزیزالله حاجی‌مشهدی منتقد مهمان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

این مستند داستانی ترکیبی از تعزیه، نقالی و انیمیشن است و کارگردان کوشیده از تکنیک‌های مختلف بصری برای روایت حادثه عاشورا استفاده کند.

"کربلا جغرافیای یک تاریخ" در بخش نخست، مروری مستندگونه بر حرکت حماسی امام حسین(ع) از ابتدا تا شهادت در روز عاشورا دارد و در بخش بعدی، چگونگی عزاداری ماه‌ محرم در فرهنگ‌های مختلف را بررسی می‌کند.

شهاب حسینی راوی این مستند بوده و مجید انتظامی برای آن موسیقی متن ساخته است. بهروز مفید هم تهیه‌کنندگی "کربلا جغرافیای یک تاریخ" را برعهده دارد.

عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم "کربلا جغرافیای یک تاریخ" و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17:30 عصر دوشنبه (25 شهریور) به کانون فیلم "سینماحقیقت" واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند.