به گزارش هنرآنلاین، فیلم مستند "اربعین" به کارگردانی محمدتقی یازرلو از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با موضوع خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی آماده نمایش شد. 

یازرلو درباره‌ مستند 40 دقیقه‌ای "اربعین" توضیح داد: شعار خدمت به زوار آسان به نظر می‌رسد اما در عمل سختی‌هایی دارد که اگر انسان خودساخته نباشد، نمی‌تواند از پس آن بربیاید. به همین دلیل در مستند "اربعین" اشاره‌ای به این خودسازی افراد شده است.

وی با تاکید بر این‌که خدمت به زوار یک نوع مبارزه با نفس است، تصریح کرد: در مستند "اربعین" شاهد زحمات چند جانباز دوران دفاع مقدس هستیم که به‌عنوان خادمین زوار اربعین حسینی در صحن مطهر حضرت زهرا(س) در نجف به خدمتگزاری مشغول می‌شوند. در این مستند خدمات این جانبازان به زوار، با دوران دفاع مقدس مقایسه می‌شود.

محمدتقی یازرلو ساخت سریال مستند "آفریقا ساحل طلا"، "آشیان بر باد"، "دلجویان"، "سپاه روح‌الله"، "ذکر عاشورا یاد شهدا"، "رحمت‌الله"، "حسین محور وحدت" و سریال داستانی "دو رکعت عشق" را برعهده داشته است. وی با ساخت "والعصر" موفق به دریافت جایزه بهترین مستند جنگی در سال 1364 از جشنواره فیلم فجر شد.

عوامل تولید مستند "اربعین" عبارتند از: کارگردان و تهیه‌کننده: محمدتقی یازرلو، نویسنده و پژوهشگر: شاهد سلطانی‌آزاد، فیلمبرداران: داود دلاور و مجید سرحدی، صدابردار: حمیدرضا اسلامیان، موسیقی: سعید سرحدی، تدوین‌گر: سیدامین موسوی، مدیر تولید: مصطفی عینی‌زاده موحد، مجری طرح: محمد کرمی، تهیه‌ شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی