به گزارش هنرآنلاین، "شب سینما" از مجموعه "شب‌های هنر" که پنجشنبه شب‌ها با اجرای دکتر امیرحسن ندایی روی آنتن شبکه چهار می‌رود، این هفته به موضوع قهرمان در دفاع مقدس و تاثیر آن بر سبک زندگی اختصاص یافته است.

در میزگفتگوی این برنامه ندایی مجری کارشناس، میزبان منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و مهدی سجاده‌چی فیلم‌نامه‌نویس می‌شود و با آنها در خصوص موضوع برنامه گفت‌وگو می‌کند.

در بخشی دیگر برنامه، گزارشی از دکتر الهام باقری ادبیات پژوه، سیدحامد حسینی تهیه‌کننده سینمایی‌های "سرو زیر آب" و "ملکه" و مهدی حسینی تدوینگر پخش می‌شود.

عرفان قاسمی در بخش میزخبر علاوه بر مروری بر جدیدترین اخبار هفته سینما با علیرضا رییسیان تهیه کننده فیلم "مردی بدون سایه" درخصوص آغاز اکران آن و محتوای فیلم به صورت تلفنی صحبت می‌کند. همچنین با غلامرضا فرجی رییس شورای صنفی نمایش درخصوص آخرین فیلم‌های اکران شده به صورت تلفنی گفت‌وگو می‌شود.

در بخش "یک گذر یک خاطره" شب سینما که به بزرگداشت پیشکسوتان سینما اختصاص دارد،این هفته (17 مرداد)به سراغ قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین بازیگر ایرانی رفته که بیش از پنج دهه در سینما، تئاتر و تلویزیون حضوری فعال و مستمر داشته است.علی نصیریان بازیگر هشتاد و پنچ ساله سینما و تلویزیون ایران، چهره ماندگاری که نقش‌هایش در فیلم‌های "هزاردستان"، "گاو"، "سربداران"، و "بوی پیراهن یوسف" هرگز از یاد مخاطبانش پاک نخواهد شد در این گفتگوی صمیمی استاد نصیریان از زندگی و فعالیت‌های هنری‌اش می‌گوید.

"شب سینما" به تهیه‌کنندگی حمیدرضا توسلی محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که پنجشنبه شب‌ها ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.