به گزارش هنرآنلاین، پوستر پنجمین دوره جشن عکاسان سینما، سه‌شنبه ۱۵ مرداد با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما، منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما و مازیار میری مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران رونمایی شد.

طراحی این پوستر را علی باقری از اعضای انجمن عکاسان سینما و از طراحان پوستر بنام سینمای ایران به عهده دارد.

باقری که طراحی پوستر دوره‌های اول و دوم جشن را نیز در کارنامه دارد، درباره طراحی پوستر این دوره جشن گفت: پیشنهاد من به هیئت مدیره طراحی پوستر برای تمامی دوره‌های جشن عکاسان سینما و دیدن تصویری به عنوان شاخصه جشن بود و خوشبختانه با این ایده موافقت شد. 

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: طراحی پوستر پنجمین جشن عکاسان سینما، با دیگر کارهایم بسیار متفاوت است. در این پوستر تصویرسازی خاصی انجام شد. در ابتدا از فردی خواستم تا شاتر زدن فرضی را برایم انجام بدهد و از او عکاسی کردم و در نهایت ساده سازی شد و به طرح نهایی رسیدم. در واقع نحوه اجرا، این پوستر را با دیگر کارهایم متفاوت می‌کند.

جشن عکاسان سینما

باقری با اشاره به حضورش به عنوان یکی از عکاسان سینمای ایران و همکاری در برگزاری جشن عکاسان سینما گفت: هشت سال از زمانی که عضو انجمن عکاسان سینما شدم می‌گذرد و به عنوان عکاس سینما جوایزی هم در این زمینه کسب کردم. به همین نسبت درگرافیک سینما فعالیت دارم و این دوحوزه را خیلی نزدیک به هم می‌بینم ونمی‌توانم این دو را از هم جدا کنم. خودم را عضوی از انجمن عکاسان سینما می‌دانم و به آن افتخار می‌کنم و خوشحالم که سهمی در برگزاری جشن دارم.

در بخش مسابقه عکس این رویداد هنری، ۱۶۸ قطعه عکس صحنه و پشت صحنه از 16 عکاس به دبیر خانه ارسال شد. برخلاف سال‌های گذشته در این دوره، نمایشگاه عکس برگزار نمی‌شود و عکس‌های منتخب در قالب کتاب در روز 24 مرداد ماه رونمایی و عکاس سال سینمای ایران معرفی خواهد شد.

علی نیک رفتار دبیری پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران را بر عهده دارد.