به گزارش هنرآنلاین، الهام غفوری تهیه کننده سریال "پایتخت" در گفتگوی تلفنی با برنامه "سلام صبح بخیر" که صبح امروز دوم مرداد ماه از شبکه سوم سیما پخش شد از فصل جدید این سریال گفت و در توضیحاتی درباره بازگشت مهران احمدی به فصل ششم بیان کرد: من خبر بازگشت مهران احمدی را تایید می‌کنم. در مجموعه جدید "پایتخت" دو اتفاق افتاد، یکی حذف بابا پنجعلی و دیگری اضافه شدن بهبود است که موقعیت‌های کمیکی را رقم می‌زد که برای تنابنده جذاب بود و مدتی روی این تغییرات فکر می‌کرد.

وی اضافه کرد: تنابنده در نهایت به این نتیجه رسید که برای فصل ششم کاراکتر بابا پنجعلی از سریال خداحافظی کند و براساس نیاز قصه بهبود با بازی مهران احمدی بازگردد.

غفوری درباره نحوه حذف کاراکتر بابا پنجعلی و اینکه قرار است درگذشت او در سریال دیده شود یا خیر، گفت: قرار نیست با فوت بابا پنجعلی مواجه شویم چون سریال برای نوروز ساخته می‌شود ولی مدتی بعد از فوت او را در قصه خواهیم دید.

وی همچنین درباره خداحافظی شخصیت بابا پنجعلی هم بیان کرد: تنابنده چندین بار این مسئله را اعلام کرده بود و این نقش برای خود علیرضا خمسه هم داشت تکراری می‌شد و شاید برایش خسته کننده هم شده بود. در واقع نمی‌شد شرایط جدیدی برای نقش به وجود آورد چون هر شوخی‌ که می‌توانستیم برای این نقش داشته باشیم تاکنون ایجاد شده بود.

غفوری درباره نحوه بازگشت بهبود که در قصه فوت کرده بود، عنوان کرد: بهبود موقعیت‌های کمیکی در سریال به وجود می‌آورد. می‌خواستم این خبر را به صورت یک سورپرایز نگه دارم ولی گفتم آن را توضیح بدهم تا چگونگی آن را در قصه ببینیم.

وی در پایان اظهار کرد: پاییز پیش تولید سریال را شروع می‌کنیم و از اوایل آذر وارد مرحله تصویربرداری می‌شویم که در این فصل همه بازیگران حضور دارند.