به گزارش هنرآنلاین، "نت‌های مسی یک رؤیا" به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، در اولین حضور بین‌المللی خود در سال 2019، در بخش رقابتی هفته منتقدان هفتاد و دومین جشنواره فیلم لوکارنو، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، به نمایش در می‌آید.

در تعریف این بخش در سایت جشنواره آمده است: "این بخش بر روی فیلم‌های نوآورانه با محتواهای بزرگ تمرکز می‌کند. فیلم‌هایی پررنگ که دیدگاه‌های جدیدی را باز می‌کنند و در جهان بحث برانگیزند."

فرهمند سال گذشته نیز با مستند "زنانی با گوشواره‌های باروتی" در بخش رقابتی هفته منتقدان جشنواره لوکارنو حضور داشت.

"نت‌های مسی یک رؤیا" درباره مَلّوک، پسری 10 ساله است که با دوستانش سیم‌های مسی خانه‌های ویران شده در جنگ را برای گذران زندگی جمع می‌کنند و می‌فروشند اما شوق رسیدن به آرزویی کودکانه، گرمای امید را در دل آنها زنده می‌کند و به خرابه‌ها و ویرانه‌ها رنگ و شادی می‌بخشد.

پخش بین المللی این فیلم با "ArtHouse Cinematheque" با مدیریت مرجان علیزاده است.

عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه کننده: مرتضی شعبانی، کارگردان: رضا فرهمند، تدوین: رضا فرهمند، فاطمه بنیادی، آهنگساز: کریستوف رضاعی، مجری طرح: سعید صادقی، صدابردار: حمید احمدی، صداگذار: حسن مهدوی، تصویربردار: مهراد امین، رضا فرهمند، اصلاح رنگ: سامان وفایی، طراح پوستر: علی باقری، پخش بین الملل: مرجان علیزاده، مدیر تولید: سالم محمدی، روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: محسن دلیلی

هفتاد و دومین جشنواره فیلم لوکارنو ۱۶ تا ۲۶ مرداد برگزار می‌شود.