به گزارش هنرآنلاین، سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره به استقبال فیلمسازان، تعداد آثار ارسالی به دفتر جشنواره را بیش از 300 اثر عنوان کرد و گفت: در مجموع شرایط 248 فیلم در بخش ملی  بر اساس آیین‌نامه و مقررات جشنواره بود که هیئت انتخاب، این تعداد اثر را به تماشا خواهند نشست.

وی اضافه کرد: از میان این تعداد فیلم و در بخش ملی، از بین فیلم‌هایی که در بخش پویانمایی کوتاه مطابق مقررات بودند، دبیرخانه 57 اثر را برای هیئت انتخاب نمایش می‌دهد. همچنین در بخش کوتاه داستانی نیز 101 فیلم و در بخش بلند داستانی ۱۶ فیلم نمایش داده خواهد شد. در بخش پویانمایی سینمایی نیز شش اثر و در بخش فیلم‌های سینمایی هم 15 عنوان تقاضای شرکت در جشنواره را داشتند و هیئت انتخاب این تعداد اثر را خواهند دید.

مدیر دبیرخانه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان درباره آثار انتخاب شده توسط هیئت انتخاب بخش بین‌الملل نیز بیان کرد: در بخش بین‌الملل پس از بازبینی آثار رسیده، 11 انیمیشن بلند توسط هیئت انتخاب معرفی شد. همچنین در بخش سینمایی 12 فیلم، کوتاه داستانی 10 فیلم و پویانمایی کوتاه خارجی نیز 10 اثر از سوی هیئت انتخاب این بخش معرفی شدند.

سیمونیان در ادامه با اشاره به آغاز بازبینی فیلم‌ها از سوی هیئت انتخاب بخش سینمای ایران اضافه کرد: هیئت انتخاب بخش سینمای ایران از چهارشنبه 19 تیر کارشان را شروع کردند و امیدواریم تا پایان تیر نتیجه بررسی‌های‌شان را جمع بندی کنیم.

وی در پایان نیز یادآور شد: نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم شرایط برخی از آثار ارسالی است که با مقررات جشنواره همخوانی نداشتند. صاحبان تعدادی از آثار که فیلم‌شان را به دفتر جشنواره ارسال کردند، توجهی به آیین‌نامه و مقررات آن نداشتند و شرایط اثرشان از جمله سال ساخت یا مدت زمان فیلم بر خلاف مقررات بود. برخی از آنها نیز فیلم‌هایی بودند که ربطی به جشنواره کودک و نوجوان نداشتند و یا قبلا در جشنواره حضور داشتند، بنابراین با توجه به مقررات به هیئت انتخاب معرفی نشدند.

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا تابش 28 مرداد الی 4 شهریور در شهر اصفهان برگزار می‌شود.