به گزارش هنرآنلاین، سید علیرضا سبط احمدی تهیه کننده سریال "ایل دا" در خصوص روند تولید این مجموعه به ارائه توضیحاتی در خصوص آن پرداخت.

سیدعلیرضا سبط احمدی در خصوص روند تولید این مجموعه گفت: این مجموعه با موضوع اتحاد و حماسه مردان و زنان عشایر مرز نشین در برابر متجاوزان به خاک این مرز  و بوم و قصه ایستادگی و ایثار آنها را بین سال‌های 1358 تا 1359 را روایت می‌کند.

وی ادامه داد: این مجموعه به کارگردانی راما قویدل در 30 قسمت و 80 لوکیشن در مناطق مرزی استان لرستان و شهر خرم آباد و در فضایی کاملا بومی و با حضور بازیگران تئاتر، تلویزیون و محلی تصویربرداری خواهد شد. 135 بازیگر در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند که به عبارتی پر بازیگرترین مجموعه‌های در ژانر دفاع مقدس است.

تهیه کننده "ایل دا" اضهار داشت: در این مجموعه یکی از شاخص‌ترین و پرکارترین جلوه‌های بصری به اجرا در می‌آید که به ابتکار عظیم محمدی و سینا قویدل انجام می‌شود.

سبط احمدی با اشاره به اینکه پیش از 75 درصد از پیش تولید این کار انجام شده ادامه داد: ساخت دکورهای این مجموعه توسط مهدی احمدی رو به اتمام است و کار طراحی صحنه را رضا حاج درویش و طراحی گریم را هم جلال امیر مرندی و طراح لباس را دلیله سوفیانی به عهده دارند، مدیر تولید این مجموعه محمدرضا نجفی و مدیر تدارکات آن هم محسن اسکندری است.

تهیه کننده این سریال گفت: موسیقی فولکلور که با فرهنگ غنی قوم لر توسط رضا خسروی ساخته می‌شود، جذابیتی است که باید شنیده شود.

وی افزود: صحنه‌های جنگ با دو دوربین و گاهی هم سه دوربین توسط مدیر تصویر برداری مصطفی احمدیان و صدابرداری حسین غفاری ثبت خواهد شد، این مجموعه با بازی فاطمه گودرزی، رحیم نوروزی، امیرمحمد زند، علی دهکردی، کاظم هژیر آزاد، جعفر دهقان، سیروس همتی، نیما رازانی، معصومه بافنده، بهروز چاهل (دو رگه ایرانی ـ هندی) حضورشان قطعی است و بازیگران مطرح دیگری که در مرحله عقد قرار داد هستند. همچنین جواد رجب زاده مدیر برنامه ریزی به همراه رضا شهریاری و مازیار صلاحی دستیاران کارگردان، در این پروژه همکاری دارند.

این تهیه کننده تصریح کرد: در این سریال زن و مرد ایرانی تفنگ به دست و کنار هم، از مام میهن تا پای جان دفاع می‌کنند و لحظاتی ناب را شاهد خواهیم بود.