به گزارش هنرآنلاین، بهرام عظیمی گفت: باید با حفظ استانداردهای انیمیشن‌سازی،  روز جهانی، محتوای فرهنگی و هنری خود را عرضه کنیم تا در سطح بین‌المللی هم مقبول باشد و البته این امر نیازمند ورود بخش خصوصی است.

این انیمیشن‌ساز کشورمان با بیان اینکه دست اندرکاران برپایی جشنواره پویانمایی اتفاق بزرگی را رقم زده‌اند گفت: رقابتی که در این چارچوب شکل گرفته در نهایت به نفع جامعه و مخاطبان تلویزیون خواهد بود به همین دلیل از همه سیاست‌گذاران و دست اندرکاران جشنواره تشکر می‌کنم.

عظیمی خاطرنشان کرد: در گذشته مراکز کمی بودند که به تولید انیمیشن می‌پرداختند و بقیه مراکز استعدادهای بومی خود را نمی‌شناختند ولی جشنواره نخست پویانمایی سبب شد همه این توانمندی‌ها و متخصصان گردهم جمع شوند و ارتباط کاری با یکدیگر پیدا کنند.

امیرسحرخیز از فعالان تولید آثار پویانمایی هم در این برنامه حضور داشت و نکاتی پیرامون ساخت انیمیشن در ایران بیان کرد؛ وی با اشاره به روند رو به رشد تولید پویانمایی در مراکز استانی گفت: برگزاری جشنواره‌ای مختص آثار انیمیشنی و عروسکی در شهرستان‌ها، رویدادی مهم محسوب می‌شود.

این فعال حوزه پویانمایی افزود: نکته مهم این است که در جشنواره‌ها، رقابت میان استان‌ها را جدی‌تر کنیم و برای این منظور می‌توان حتی حضور مراکز پایتخت‌نشین و شبکه‌های سراسری را محدود کرد.

وی با اشاره به وعده رئیس سازمان صدا و سیما در جشنواره نخست مبنی بر پرداخت مطالبات تولیدکنندگان پویانمایی و استودیوها تصریح کرد: این اتفاق رخ داده و موجب دلگرمی فعالان این حوزه شده است.

سید ارشاد میرشجاعی دیگر مهمان این برنامه، با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران به میزبانی استانداری کرمانشاه اظهار کرد: در شهرستان‌های مختلف، استعدادهای خوبی در حوزه پویانمایی وجود دارد البته توانمندی آنها به صورت پراکنده است و متخصصان حوزه‌های گوناگون انیمیشن در استان‌های مختلف و دور از هم قرار دارند بنابراین جشنواره پویانمایی با هدف رصد و کشف این استعدادها شکل گرفت.

مدیر هماهنگی تولید و پویانمایی مرکز سیمای استان‌ها با بیان اینکه به دنبال این هستیم که مراکز توانمندتر در حوزه انمیشین را برای کمک به مراکزی که از نظر زیرساختی ضعیف‌تر هستند بکار بگیریم خاطرنشان کرد: راه‌اندازی پروژه‌های مشترک راهکاری مناسب برای این طرح خواهد بود.

وی ادامه داد: سابق بر این مراکز کمی بودند که در حوزه پویانمایی فعالیت می‌کردند ولی بعد از راه‌اندازی جشنواره پویانمایی، تعداد مراکز فعال در این زمینه به 29 مورد رسیده است در حالیکه پیش از آن فقط 6 استان چنین امکاناتی داشتند.

 ارتباط زنده با کرمان و معرفی آثار پویانمایی و تولیدات این مرکز در جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، از دیگر بخش‌های برنامه "پویانگار" بود.

برنامه پویانگار با اجرای محمود گبرلو هر شب ساعت 21 از شبکه شما روی آنتن می‌رود.