به گزارش هنرآنلاین،  فیلم سینمایی "ابر و آفتاب" به کارگردانی محمود کلاری محصول 1375 یکشنبه 2 تیر ماه 1398 ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران نمایش داده شده و پس از آن با حضور عوامل نقد و بررسی می‌شود.

یک گروه فیلمسازی در روستایی مشغول ساخت فیلمی هستند، آنها کل فیلم را فیلمبرداری کرده‌اند و تنها صحنه پایانی فیلم یعنی مرگ شخصیت اصلی فیلم باقی مانده است، کارگردان فیلم می‌خواهد این صحنه را در هوای آفتابی فیلمبرداری کند و برای این کار دلایل خودش را دارد؟! اما هوا ابری است و آفتاب در نمیاد، در این اثنا خبری از شهر می‌رسدکه همه تصمیمات فیلمساز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

این فیلم که برنده بزرگترین جایزه نقدی جهان از جشنواره ماردل پلاتای آرژانتین شده است، براساس یک رویداد واقعی ساخته شده است است. داستان این فیلم براساس وقایعی است که برای مرحوم نقشینه به هنگام ساخت فیلم "ای ایران" ناصر تقوایی رخ داد.امیر پایور، محمدرضا شریفی نیا، سوسن آقارجبی، پژمان نجات تیموری، سارا امیرخسروی و فرشید دهخدا بازیگران فیلم "ابر و آفتاب" هستند.

محمود کلاری نویسنده و کارگردان، مرتضی شایسته تهیه کننده، سیف الله صمدیان عکاس، کورش جاهد کارشناس سینما و جمعی دیگر از عوامل و بازیگران فیلم مهمانان پانصد و دهمین نشست باشگاه فیلم تهران هستند.

علاقمندان برای حضور دراین نشست می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی بالاتر از پل سیدخندان‌، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره‌های 20- 22872818 تماس بگیرند. همچنین برای رزرو بلیت نیز می توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.