به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی "زهره" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیامک ابراهیمی در اولین حضور بین‌المللی خود به بخش مسابقه‌ جشنواره‌ بین‌المللی دوربان در آفریقای جنوبی راه یافت.

"زهره" که به صورت سکانس پلان فیلمبرداری شده به نویسندگی نیکو بستانی با طرحی از سیامک ابراهیمی داستان ساعت‌های آخر زندگی یک ورزشکار  را قبل از مهاجرت روایت می‌کند.

ابراهیمی که در اولین تجربه فیلمسازی خود پس از پنج سال تحقیق در زمینه زندگی زنان ورزشکار ایرانی در این رویداد سینمایی حضور دارد، پیش از این با تجربه سال‌ها عکاسی خبری و مستند اجتماعی در حوزه بین الملل و داخلی در رسانه‌های معتبر خارجی و ایرانی مشغول به فعالیت رسانه‌ای بود.

ملیسا ذاکری بازیگر فیلم‌هایی چون "کوچه بی‌نام"، "مادری" ، "آباجان" و "مردی که اسب شد" در نقش اصلی "زهره" جلوی دوربین رفته است. شیرین آقاکاشی، سروش طاهری، سجاد بابایی، آریا دلفانی، فرانک مرادی، فریماه مسگرنیا، علیرضا شریعتی، سجاد علی‌خانی، یاسمین فرخ‌زا و ارسام غریب از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

از دیگر عوامل فیلم می توان به مدیر فیلمبرداری سیامک ابراهیمی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: نسرین بخت پور، مشاور رسانه ای و مدیر تبلیغات : باران بن یاسین صدابردار افشین عزیزی، تدوین  و صداگذاری رامین کوپایی، طراح صحنه و لباس نرمین آقازاده، طراح گریم رکسانا نیک‌پور و عکاس فرزانه سعیدی‌راد  اشاره کرد.

پخش بین‌المللی این فیلم نیز بر عهده شرکت مورچه با مدیریت حسن نجم‌آبادی است.

جشنواره‌ بین‌المللی دوربان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین جشنواره فیلم در منطقه‌ جنوب آفریقا و شامل کارگاه‌های فیلمسازی، سمینارهایی درباره‌ صنعت سینما و بحث و تبادل نظر پیرامون فیلم و سینما است.

چهلمین دوره جشنواره فیلم بین‌المللی دوربان از 18 تا 28 ژوئیه ( 27 تیر تا 6 مرداد) در شهر دوربان برگزار خواهد شد.