به گزارش هنرآنلاین، شصت و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ترنتو Trento International Film Festival از 7 تا 15 اردیبهشت‌ماه 98 در ایتالیا برگزار شد و فیلم مستند "دلبند" به کارگردانی یاسر طالبی ضمن نمایش در بخش مسابقه بین‌الملل، از سوی هیئت داوران جشنواره تقدیر شد.

در این بخش رسمی جشنواره ترنتو که یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های اروپایی است، 27 فیلم شرکت داشتند.

پیش‌تر "دلبند" جایزه بهترین فیلم مستند پانزدهمین دوره جشنواره "کازان" روسیه را از آن خود کرده بود.

در آیین اختتامیه شصت و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ترنتو که عصر دیروز برگزار شد، هنگام معرفی "دلبند" ویدئویی از یاسر طالبی در سالن مراسم پخش شد. وی به دلیل نمایش همزمان فیلمش در بخش "ویترین جهان" جشنواره هات‌داکس، به کشور کانادا سفر کرده بود.

مستند "دلبند" پیش از این در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره "ایدفا" هلند، بخش سینما و فرهنگ غذا Culinary Cinema جشنواره فیلم برلین و بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه به نمایش درآمده بود و در جشنواره بیگ‌اسکای در آمریکا نیز فینالیست بخش Feature Competition شده بود.

این فیلم در خردادماه‌، در جشنواره ماموت‌لیکس در آمریکا نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

"دلبند" قصه‌ زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام "فیروزه" را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

این مستند محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین‌الملل این فیلم را نیز بعهده دارد.