سرویس سینمایی هنرآنلاین: سولماز آقمقانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون این روزها ترجیح می‌دهد بیشتر استراحت کند تا کار. او سال 97 را با سریال "تعطیلات رویایی" آغاز کرد ولی در ادامه از روند حضورش در آثار سینمایی و تلویزیونی  کاسته شد.

او در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره فعالیت‌های خود گفت: در حال مذاکره برای حضور در چند کار سینمایی و تلویزیونی هستم اما هنوز هیچ یک به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه تفاوت مدیوم‌ها روی انتخاب نقش‌هایش تاثیرگذار است بیان کرد: مدیوم‌ها برای من قطعا تفاوت دارند و سینما نسبت به تلویزیون برایم ارجح است، اما در انتخاب‌هایم تلاش می‌کنم نقشی را انتخاب کنم که از آن لذت می‌برم و در نهایت کاری را انتخاب می‌کنم که حال خودم را خوب کند و این برایم از همه چیز اهمیتش بیشتر است.

بازیگر "روزگار غریب" درباره وضعیت کاری خود در سالی که گذشت، اظهار کرد: سال 97 سال کم‌کاری برای من بود. بخشی از این کم کاری دلایل شخصی داشت. می‌خواستم به کارهای شخصی خودم برسم. از سوی دیگر پیشنهادهایی که می‌شد چندان دندان‌گیر نبودند و حال خودم را خوب نمی‌کردند که بخواهم در آن‌ها حضور داشته باشم. به طور کلی سال بدی نبود. یکسری کارها داشتم که از قبل انجام داده بودم و در این سال پخش یا اکران شدند و در مجموع راضی بودم.

آقمقانی همچنین درباره برنامه‌هایش برای سال جدید نیز عنوان کرد: برای سال 98 برنامه ریزی زیادی کردم، اما باید منتظر ماند و دید با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی امروز به کجا می‌رویم و تا چه اندازه می‌توانیم این برنامه‌ها را اجرایی کنیم. سال گذشته با توجه به سختی‌هایی که داشت به لحاظ کاری برای یکسری از همکاران خوب بود اما به طور کلی سینما وضعیت چندان خوبی ندارد و یکسری اتفاقات همه چیز را به هم ریخته است تا وضعیت راضی‌کننده نباشد.