به گزارش هنرآنلاین، مهدی بوستانی شهربابکی رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران با اشاره به اهدای جایزه ایسفا در جشنواره فیلم وارش به بهترین فیلم اظهار کرد: نشان یا مدال ایسفا در جشنواره‌های معتبر که در طول سال برگزار می‌شوند اهدا می‌شود و جشنواره وارش یکی از این رویدادهای معتبر است.

وی با اشاره به اهدای جایزه ایسفا به بهترین فیلم در جشنواره‌هایی همچون فیلم کوتاه تهران که به عنوان یکی از رویدادهای مهم بین‌المللی فیلم کوتاه محسوب می‌شود عنوان کرد: ایسفا در تمامی این جشنواره‌ها تیم‌های داوری ۳یا ۵ نفره دارد که این داوران فیلم‌های کوتاه بخش تجربی و داستانی را می‌بینند سپس یک فیلم را به عنوان برگزیده خود انتخاب می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه توضیح داد:  امسال که جشنواره  وارش پس از چندین سال توقف دوباره به جریان افتاده تصمیم گرفتیم در این جشنواره هم که جشنواره بین‌المللی و مهمی است این نشان را به فیلم کوتاه برگزیده (از نظر هیئت داوران ایسفا) اهدا کنیم.

بوستانی شهر بابکی تاکید کرد: نشان ایسفا با توجه به اعتبار و نام صنف فیلم کوتاه جایزه‌ای مهم محسوب می‌شود و در رویدادهای معتبر این نشان به برترین فیلم اهدا خواهد شد.

وی گفت: داوران برای اهدای نشان ایسفا به شکل تخصصی فیلم‌های رسیده به بخش رقابتی جشنواره بین المللی فیلم وارش را رصد کرده و در نهایت برترین فیلم انتخاب می‌شود.

نهمین جشنواه بین المللی فیلم وارش اردیبهشت 98 به دبیری مهدی قربانپور در استان مازندران برگزار خواهد شد.