به گزارش هنرآنلاین، فراخوان هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر منتشر شد.

هدف از برگزاری این جشنواره ترسیم و ترویج الگویی مناسب برای زندگی شهری و صنعتی امروز، منطبق با فرهنگ ایرانی – اسلامی با پایبندی بر اصول اخلاق در چارچوب خانواده و زندگی جمعی برای کشور ایران و منطقه و همچنین فرهنگ زندگی شهری در اقصی نقاط کشور و جهان با دعوت از هنرمندان و کشف و معرفی استعدادهای درخشان در پنج بخش " مسابقه سینمای ایران"، " مسابقه سینمای بین الملل"،  "مسابقه محله " ، "مسابقه تبلیغات و اطلاع رسانی سینمای ایران" و " بخش جنبی" است.

 مسابقه سینمای ایران:                                                              

بخش مسابقه سینمای ایران شامل آثار "سینمایی" ، " سریال "، فیلم‌های " داستانی"، "مستند " و "پویانمایی" است.

 مسابقه سینمای بین‌الملل:

بخش بین الملل هفتمین جشنواره فیلم شهر، با هدف شناسایی آثار خلاق و تاثیرگذار سینمای جهان در حوزه شهر و ایجاد فضایی برای تبادل تجربه‌ها و ایده‌ها میان شهرهای جهان، در دو بخش "مسابقه بین الملل" و " ویژه" برگزار  می‌شود.

ج/ بخش محله:

بخش محله هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از زوایای مختلف شهرهای ایران  و تهران، در دو بخش "مسابقه" و "ویژه" برگزار می‌شود.

مسابقه تبلیغات و اطلاع رسانی  سینمای ایران

جشنواره فیلم شهر در جهت اعتلای سینمای ایران و ارتقاء سطح کیفی تبلیغات و اطلاع رسانی و همچنین ترغیب و تشویق هنرمندان این عرصه، اقدام به برگزاری مسابقه در بخش‌های عکس، پوستر، لوگو، عنوان بندی، آنونس و تیزر فیلم‌های بخش "مسابقه سینمای ایران"، شامل آثار سینمایی، ویدیویی و سریال با موضوعات جشنواره می‌کند.

ثبت نام اینترنتی از طریق سایت جشنواره به نشانی: www.shahrfilmfest.com   و شروع ثبت نام آنلاین و ارسال آثار از 25 بهمن ماه 1397و آخرین مهلت ثبت نام و تحویل نسخه بازبینی،  پایان فروردین ماه 1398 است.

هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر  به دبیری هاشم میرزاخانی در تابستان سال 1398 در تهران برگزار می‌شود.