به گزارش هنرآنلاین، نمایش پنج فیلم و انیمیشن سینمایی "لکنت" به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی، "پاستاریونی" به کارگردانی سهیل موفق، "ضربه فنی" به کارگردانی غلامرضا رمضانی، "بنیامین" به کارگردانی محسن عنایتی و "آخرین داستان" به کارگردانی اشکان رهگذر در سئانس ۹:۳۰ صبح روزهای ۱۳ الی ۱۷ بهمن ماه ‌همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دنبال می‌شود. همچنین یک ساعت پیش از نمایش این فیلم‌ها از ساعت ۸:۳۰ دقیقه سینماگران کودک و نوجوان و عوامل فیلم‌ها در قالب جشن ۴۰ سالگی انقلاب به گپ و گفت با مخاطبان خود می‌پردازند.

همچنین روز شنبه ۱۳ بهمن فیلم "لکنت"، یکشنبه ۱۴ بهمن "پاستاریونی" ، دوشنبه ۱۵ بهمن انیمیشن "بنیامین"، سه شنبه ۱۶ بهمن فیلم "ضربه فنی"، چهارشنبه ۱۷ بهمن انیمیشن "آخرین داستان" به ترتیب در پردیس‌های سینمایی تماشا، فرهنگ، ماندانا، باغ کتاب و آزادی از ساعت ۱۰ در سئانسی ویژه نمایش داده می‌شوند. همچنین در تهران سینماهای کوروش، راگا و شکوفه نیز به نمایش ۵ فیلم سینمای کودک و نوجوان می‌پردازند.

در مراکز استان‌ها نیز یک سالن از سینماهای میزبان جشنواره فیلم فجر به نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان اختصاص می‌یابد.

ویژه برنامه "سیمرغ و پروانه‌ها" با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.