به گزارش هنرآنلاین، روز گذشته دوشنبه هشتم بهمن آیین رونمایی از نخستین قسمت سریال "نهنگ آبی" به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان در پردیس باغ کتاب برگزار شد.

این مراسم با حضور مصطفی زمانی، مجید مظفری، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، ماهور الوند، دیبا زاهدی، ستاره پسیانی، الهام کردا، حسین یاری، سیروان خسروی، کاوه یغمایی ، سعید سهیلی، نیکی مظفری، عوامل سریال و اصحاب رسانه برگزار شد.

پیش از پخش نخستین قسمت از سریال، فریدون جیرانی در صحبت‌های کوتاهی ضمن خوشامد گویی به حاضران گفت: امیدوارم از دیدن این سریال لذت ببرید. من تنها خالق "نهنگ آبی" نیستم و درواقع تهیه‌کننده این اثر خالق اصلی آن است.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار کرد: به نظرم سعید ملکان فراتر از یک تهیه‌کننده در سینمای ایران است، تسلط خوبی روی سناریو و کارگردانی دارد و اثری که می‌بینید محصول مشترک تهیه کننده، کارگردان و بازیگران است.

او در پایان بیان کرد: از سرمایه‌گذاران سریال سپاسگزارم و از بازیگران عزیزم که همگی به خوبی ایفای نقش کردند."

پخش قسمت اول سریال "نهنگ آبی" از امروز 9 بهمن ماه توسط شرکت هنر اول در شبکه نمایش خانگی آغاز شد. اعتراف عنوان نخستین قسمت این سریال است و تماشای آنلاین این مجموعه از طریق سرویس وی او دی فیلیمیو انجام می‌شود.

لیلا حاتمی، ساعد سهیلی، حسین یاری، ویشکا آسایش، حمید رضا آذرنگ، ماهور الوند، آزاده صمدی، ستاره پسیانی، دیبا زاهدی در کنار مجید مظفری، فرهاد آئیش، پریوش نظریه، الهام کردا و مصطفی زمانی در مجموعه نهنگ آبی ایفای نقش می‌کنند.

فیلمنامه این مجموعه سی قسمتی را بهرام توکلی نوشته است و در خلاصه قسمت اول  این سریال آمده است: آرمین، دانشجوی تیزهوش کامپیوتر، توان برقراری ارتباط با آدمها را ندارد و بیشتر وقت خود را با سایت کتابخوانی‌ای که راه‌اندازی کرده می‌گذراند، پدرش مبتلا به ام اس و در آستانه جدایی از مادرش است، او در سایت کتابخوانی با ژاله، دختری که فهرست کتاب‌های مورد علاقه‌اش بسیار شبیه به آرمین است آشنا می شود، ژاله ارمین را که مشکل مالی دارد برای کار به شرکت ساختمانی‌ای معرفی می کند که خودش در آنجا به عنوان گرافیست کار می‌کند. آرمین در شرکت با بهمن (رییس شعبه)، آناهیتا (نامزد بهمن)، هاله (منشی فضول شرکت)، نادر رییس هیات مدیره شرکتِ مادر و مروارید (همسر نادر و یکی از اعضای هیات مدیره شرکتِ مادر)آشنا می‌شود، آرمین در این شرکت به عنوان مسئول امنیت شبکه استخدام می‌شود و این شروع ماجراهای تازه در زندگی اوست...

"نهنگ آبی" با سرمایه‌گذاری سعید ملکان، شرکت هنر اول و سرویس وی او دی فیلیمو سه شنبه هر هفته در شبکه نمایش خانگی و فیلیمو منتشر می‌شود.