به گزارش هنرآنلاین، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه سینمایی "هنر و تجربه" که در جدیدترین جلسه شورای اکران در تاریخ دوشنبه اول بهمن حضور یافته بود درباره دلیل این حضور و نتایج آن توضیح داد: مهم ترین دلیل حضور من در شورای اکران مذاکره و تبادل نظر درباره ایجاد بهترین شرایط اکران برای فیلم های هنری و تجربی بود.

وی با مثبت ارزیابی کردن این جلسه و گفتگوی شکل گرفته گفت: محور گفتگوها درباره تعامل دوسویه شورای اکران و گروه "هنر و تجربه" برای ارتقای وضعیت اکران فیلم هنری و تجربی بود و از نمایندگان وزارت ارشاد خواستیم که با همکاری بیشتر در صدور مجوز اکران فیلم های هنری و تجربی این شرایط را فراهم کنند که آثاری از این دست در صف اکران نمانند.

صانعی مقدم افزود: استدلال ما این است که تسهیل در اکران فیلم های هنری و تجربی باعث می شود سبد اکران متنوع تر باشد و مردم با سلیقه های مختلف بتوانند آثار مدنظر خود را روی پرده تماشا کنند.

مدیرعامل موسسه سینمایی "هنر و تجربه" درباره دیگر محورهای مطرح شده اینگونه توضیح داد: نکته دیگر ما این بود که معیار برخورد با فیلم ها کیفیت آنها باشد نه پروانه ساخت ویدیویی و سینمایی و رویکرد ما باید به گونه ای باشد که فیلم های فرهنگی و خوب شرایط اکران درستی داشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین من این موضوع را با دوستان شورا مطرح کردم که سالن های کوچک و خوب به جمع سالن های "هنر و تجربه" اضافه شود تا فیلم های بیشتری انگیزه اکران در این گروه را داشته باشند و همچنین از اعضای شورا خواستم که آنها نیز فیلم های متناسب با حال و هوای گروه "هنر و تجربه" را تشویق کنند که در این گروه روی پرده بروند.

صانعی مقدم در پایان عنوان کرد: از دیگر مباحثی که در این جلسه مطرح شد، اکران همزمان فیلم هایی از جنس هنر و تجربه که در گروه آزاد اکران می شوند، بود که من از همکاری شورا در تحقق این امر تشکر و به این موضوع اشاره کردم که با رعایت حق فیلم های در حال اکران در گروه خودمان، میزبان آثاری از این دست خواهیم بود.