سرویس سینمایی هنرآنلاین: فیلم "دنیا تنهایی کم ندارد" به کارگردانی افشین لیاقت از روز یکشنبه 16 دی ماه در گروه هنر و تجربه به روی پرده سینماها رفت. لعیا زنگنه، سید جواد یحیوی، حبیب اعتصام، رومینا دوراخان، ماندانا پیشه ور، سپیده سروش، مهسا زاهد، کامبیز نادعلی، علیرضا افغان و پویان فقیری بازیگران "دنیا تنهایی کم ندارد" هستند. در خلاصه داستان فیلم آمده است: مسن‌ترها می‌گن؛ خوشحال بودیم اما نمی‌دونستیم خوشحالیم. فقیر بودیم اما نمی‌دونستیم فقیریم. تنها بودیم اما نمی‌دونستیم تنهاییم.

افشین لیاقت در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره ایده شکل گیری این فیلم بیان کرد: سال 89 فیلمنامه‌ای داشتم درباره بچه‌های سرطانی که در جشنواره فیلم کودک به عنوان اثر منتخب شناخته شد. زمانی که تصمیم گرفتم این فیلم را بسازم مدیریت ارزشیابی وقت با توجه به این که من را می‌شناخت اجازه ساخت آن را ندادند و در نهایت سه فیلمنامه جلوی من گذاشتند و سه موضوع و گفتند بر مبنای آن‌ها یک فیلم بسازم تا آن زمان تلاش بسیاری کردم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و هیچ یک از آثاری را که دوستان پیشنهاد داده بودند نساختم.

وی ادامه داد: در همان زمان ساخت تیزر هم انجام می‌دادم و تصمیم گرفتم فیلم اپیزودیکی را که در ذهن داشتم با موضوع تنهایی بسازم و ساختم. در جشنواره سال 92 فیلم را ارائه کردم اما به دلیل این که پروانه ساخت نداشتم حذف شد. DVD فیلم در دبیرخانه ماند. برای جشنواره فیلم یاس آن را دیدند و آنجا پذیرفته شد و جواد یحیوی برای این فیلم کاندید بهترین بازیگر مرد شد. پس از این اتفاق برای حضور در گروه هنر و تجربه درخواست دادیم که در نهایت پس از گذشت مدت زمانی این اتفاق رخ داد و از روز یکشنبه به روی پرده رفت.

این کارگردان گفت: فیلم "دنیا تنهایی کم ندارد" کاملا تجربی است و برای گروه هنر و تجربه کاملا مناسب است. من این فیلم را با هفت میلیون تومان ساختم و در کنار بازیگران حرفه‌ای از دوستانم در مقام بازیگر بهره گرفتم. از سویی خوشحالم که این فیلم رنگ پرده سینما را به خود دید و از سویی نیز خوشحال نیستم. خوشحالم چون تجربه جدیدی است و در هر مرحله با این فیلم یک تجربه بدست آوردم اما از سوی دیگر این فیلم اول من نیست و صرفا یک فیلم تجربی است و نمی‌خواهم به عنوان فیلم اول در کارنامه من ثبت شود.

لیاقت درباره داستان و موضوع فیلم گفت: داستان درباره آدم‌هایی است که جفت خود را اشتباه انتخاب کرده‌اند و خلاف جهت عشق پیش رفته‌اند. در واقع سعی کردم آنچه در جامعه دیده ام  به شکل اپیزودیک به نمایش بگذارم.

وی در خاتمه درباره سایر فعالیت‌های خود عنوان کرد: به زودی برنامه "فرکانس" را برای شبکه 2 روی آنتن می‌برم که پرونده محور است و هر شب یک حوزه را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.