به گزارش هنرآنلاین، مستند "شورش علیه سازندگی" با حضور مصطفی شوقی کارگردان و محمد ثقفی تدوینگر اثر سه شنبه 18 دی ماه در خانه مهر رضا نمایش داده می‌شود و مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

بحث اصلی این مستند از ۹ خرداد ۱۳۷۱ در مشهد شروع می‌شود و با شورش اسلامشهر در سال ۷۴ ادامه پیدا می‌کند. این فیلم روایت‌ها و صحنه‌های دیده نشده‌ای از تاریخ معاصر ایران به ویژه در دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دارد.

"شورش علیه سازندگی" این روزها از مستندهای مورد بحث در جوامع سینمایی و سیاسی است و مخالفان و موافقان خود را دارد.

مصطفی شوقی کارگردان مستند "شورش علیه سازندگی" ساخت مستندهایی همچون "هویدا" و "علم" را در کارنامه دارد.

مراسم نقد و بررسی و نمایش فیلم مستند "شورش علیه سازندگی" سه شنبه 18 دی ماه ساعت 17:30 در خانه مهر رضا به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از بیمارستان دی، نرسیده به پل همت، نبش کوچه نیلو، پلاک یک برگزار می‌شود و ورود برای عموم رایگان و آزاد است.

خانه مهر رضا وابسته به خیریه متوسلین به امام رضا (ع) با راه‌اندازی "عصرانه مستند" به نمایش مستندهای شاخص به ویژه با رویکرد اجتماعی می‌پردازد و هدف از آن کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی از مسیر فرهنگ و هنر به ویژه سینما است.

برنامه "عصرانه مستند" هر ۲ هفته یکبار در خانه مهر رضا برگزار می‌شود و تاکنون نمایش و نقد مستندهای "متهمین دایره بیستم"، "آوانتاژ"، "بزم رزم"، "زنانی با گوشواره‌های باروتی"، "راه طی شده"، "زمان" را میزبانی کرده است.