به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، محمود شالویی گفت: جشنواره فیلم وارش از دیرباز خاستگاه هنرمندان و فیلمسازان ملی بوده و جایگاه مهمی در سینمای ایران و فعالان این عرصه دارد. اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم وارش نیست و بخش خصوصی و برخی از سازمان‌های مرتبط با موضوع جشنواره در کنار ما خواهند بود.

وی یاد آور شد: استقبال قابل توجه فیلمسازان از نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش، نشان از رویدادی تاثیرگذار است و امسال تلاش شده با کمک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌هایی نظیر آن همچون کمیسیون ملی یونسکو و سازمان اکو، بخش‌های خصوصی و نهادهای دولتی مازندران همچون استانداری مازندران و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به جشنواره اختصاص پیدا کند که می‌تواند بخشی از هزینه‌های جشنواره را جبران کند.

 رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره بین المللی فیلم وارش اظهار داشت: همه جشنواره‌های مهم در ایران از جمله جشنواره فیلم فجر ، جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و... ردیف تعریف شده‌ای از محل اعتبارات ملی دارند و با توجه به رویکرد دولت به حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، جشنواره‌ها محل مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی هستند.

شالویی تاکید کرد: نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با برنامه‌ریزی صحیح و با استفاده از نظر و نگاه نخبگان فرهنگی کشور پیش می‌رود. ستاد جشنواره از ابتدای مهر امسال در حال پیگیری و آماده‌سازی برگزاری این رویداد است و این تلاش تا ماه‌های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران عنوان کرد: در نهمین دوره این جشنواره نیز همانند ادوار اول آن به استانداردهای برگزاری یک جشنواره بین المللی توجه ویژه‌ای داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه‌های جشنواره را از محل تامین مشارکت‌های خدماتی و فرهنگی به حداقل خواهیم رساند.

شالویی تصریح کرد: همه جشنواره‌های دنیا برای برگزاری هدفمند نیاز به برنامه‌ریزی دارند و تلاش ما این است که بخش عمده‌ای از هزینه میهمانان بین المللی را از محل مشارکت وزارت خارجه و سایر دستگاه‌ها تامین کنیم. رقم هزینه‌های جشنواره فیلم وارش درآینده‌ای نزدیک اعلام می‌شود و کمک‌های جانبی این رویداد در حال برنامه ریزی و بررسی است.

رییس شورای سیاست‌گذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش بیان کرد: جشنواره‌های فرهنگی در همه استان‌های کشور توسط موسسات فرهنگی و هنری زیر نظر ارشاد برگزار می‌شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز این مهم را در برنامه ریزی خود دیده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از سال‌ها فراز و نشیب در برگزاری این رویداد، امسال این جشنواره از یک دبیرخانه دائمی و مدیریت علمی برخوردار است و بخش های مختلف آن با نظم اصولی پیگیر برگزاری مطلوب این جشنواره هستند.

شالویی ادامه داد: در استان مازندران پنج مجموعه صنفی، فرهنگی و هنری در حوزه سینما در بخش تولید ، نمایش و امور صنفی فعالیت می‌کنند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت : همچنین در جشنواره فیلم وارش چند نشست و کارگاه ملی و بین المللی با حضور چهره‌های شاخص هنری از کشورهای حوزه دریای کاسپین برگزار خواهد شد.

شالویی با اشاره به حضوره داوطلبان جوان در جشنواره فیلم وارش، گفت: این دوره از جشنواره فیلم وارش علاوه بر ۱۲ مدیر متخصص از ۵۰ داوطلب جوان و هنرمند در بخش‌های مختلف استفاده و تلاش می‌کند این سرمایه مهم انسانی را برای دوره‌های آتی در کنار خود داشته باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم وارش ادامه داد: در مازندران به دنبال جشنواره‌هایی با رویکرد فرهنگ ایرانی و اسلامی هستیم و از هر حرکتی با برنامه‌ریزی صحیح و علمی با پشتوانه هنرمندان حرفه‌ای استقبال می‌کنیم.

شالویی از همه سازمان‌ها و نهادهایی که تاکنون با جشنواره همکاری داشته‌اند قدردانی کرد.