به گزارش هنرآنلاین به نقل از  مهر، مراسم تشییع پیکر زنده یاد ناصر انتظاری صدابردار سینما صبح امروز ۱۰ دی ماه در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد.

بهمن اردلان رییس انجمن صدابرداران سینمای ایران در ادامه بیان کرد: آخرین دیدار و وداع با یک دوست که سال‌ها با هم مراودات صنفی و کاری داشتیم بسیار سخت است. با شجاعت و آسودگی می‌توانیم بگوییم که انتظاری همه تلاش خود را برای صنف و همکارانش کرد.

وی ادامه داد: او بی دلیل برای صنف زحمت می‌کشید و بار انجمن را به تنهایی به دوش داشت  و ما همه مدیون او هستیم.

همایون اسعدیان رییس هیئت مدیره خانه سینما در این مراسم نیز بیان کرد: روز آخر با ناصر انتظاری در استودیو بهمن حضور داشتیم. سینمای ایران این همه اعتبار را مدیون افراد گمنام و پنهان سینما است که همه تلاش خود را برای ارتقای سینما انجام دادند. ما مدیون دوستانی مانند ناصر انتظاری هستیم. 

وی تاکید کرد: قرار نیست تلگرامی تسلیت بگوییم و قرار است دور هم جمع شویم و به همه ثابت کنیم که کل واحد هستیم. ما در چنین شرایطی باید نشان دهیم که در کنار هم هستیم. متاسفم  و از خانواده انتظاری عذرخواهی می‌کنم که بسیاری از هنرمندان در این مراسم حضور ندارند.

فریدون جیرانی کارگردان سینما نیز در ادامه این مراسم توضیح داد: می‌دانستم قلبش ناراحت است اما انتظار نداشتم که این اتفاق بیفتد. ناصر انتظاری هم صدابردار خوبی بود و هم یک انسان خوب و قابل اعتماد. هیچگاه نمی‌توانم این هنرمند را فراموش کنم و متاسفم که یک صدابردار خوب و صدیق را از دست دادیم.

ستاره اسکندری بازیگر نیز درباره انتظاری اظهار کرد: از ناصر انتظاری به جز خوبی چیزی به یادم نمی‌آید. ناصر انتظاری آن قدر صدیق و خوب بود که شاید باید جای دیگری باشد. من از ناصر انتظاری معذرت می‌خواهم که اینقدر خوب و بامعرفت بود اما نتیجه آن دیده نشدن بود.

سید وحید سید حسینی کارگردان نیز عنوان کرد: ترجیح می‌دادم جایی در مورد ناصر انتظاری صحبت می‌کردم که خودش حضور داشت. در تمام ۱۷ سالی که با ناصر کار کردم هیچوقت نگفتم تو خوبی چون همیشه خوب بود. این بار هم من می‌گویم صدا و ناصر رفت.

حسین رفیعی بازیگر نیز در این مراسم گفت: ۲۵ سال است که با ناصر رفیق هستم و او جزو کسانی بود که بودنش در هر کاری نعمت بود. امیدوارم تنها در مراسم ختم هم شرکت نکنیم.

حسن زاهدی از پیشکسوتان صدا نیز یادآور شد: دوست نداشتم خبر فوت ناصر را بشنوم، شنیدن این خبر برای من بسیار سخت بود چرا که وی بسیار آدم خوبی بود.

مرتضی الویری نیز گفت: دوستان هنرمند خوب است فیلم کوتاهی از ناصر انتظاری بسازند تا همه بدانند هنرمند چه سختی‌هایی می‌کشد. رفتار و سلوک ناصر انتظاری با خانواده و همکارانش زبانزد بود. وی از معدود افرادی بود که با هنر خود زندگی می‌کرد.

مراسم یادبود این هنرمند فقید سه شنبه ساعت ۱۳ تا ۱۴:۳۰ در مسجد پیامبر اعظم خیابان شریعتی، روبه روی پارک اندیشه، ورودی ۱۱ باشگاه پیام برگزار می شود.