به گزارش هنرآنلاین، حسین صابری مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، گفت: مهدی جعفری، محمدرضا وطن دوست، ابراهیم ایرج زاد، آرش رصافی، عباس عمرانی، محمد حمزه ای و الهام عادلی، داوران بخش فیلم کوتاه مسابقه "چهل سال چهل فیلم" خواهند بود.

صابری گفت: رویداد سراسری چهل سال چهل فیلم یک مسابقه هنری با حمایت بنیاد فرهنگی روایت فتح است که در حال حاضر مرحله اول بررسی فیلمنامه‌های کوتاه داستانی به پایان رسیده است.

 وی با بیان اینکه داوری مرحله دوم به زودی شروع می‌شود، گفت: فیلمنامه ‌هایی که از شهریور ارسال شده‌اند در این مرحله مورد بررسی قرار می‌گیرند و ماحصل داوری هر دو وارد تولید خواهد شد.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس توضیح داد: چهل سال چهل فیلم، با تولید 10فیلم سینمایی، 20فیلم کوتاه داستانی و 10فیلم انیمیشن و با هدف شناسایی و بررسی استعدادهای جوان و خلاق حوزه تولید فیلم از فروردین 97 کار خود را آغاز کرده و در ادامه با حمایت از تولید فیلمنامه‌های برتر آثاری را برای اکران و حضور در مجامع و جشنواره‌های داخلی و خارجی آماده می‌کند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، افزود: با توجه به حجم زیاد درخواست مخاطبین جهت برخورداری از تولید و حمایت، داوری این آثار به صورت مرحله­‌ای به انجام می‌رسد و بررسی فیلمنامه‌های سینمایی نیز درحال انجام است. همچنین در بخش فیلمنامه کوتاه داستانی، هیئت داوران به صورت غیرمتمرکز و در قالب دو گروه به بررسی پرداخته و درخصوص معرفی برگزیدگان نهایی اعلام نظر می‌کنند.