به گزارش هنرآنلاین، معاون سیما در این مراسم ضمن قدردانی از دبیر و دست اندرکاران جشنواره دوره چهارم گفت: رسانه ملی و تلویزیون نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی جامعه دارد و در حوزه های هویت دینی انقلابی ملی؛ در زمینه ایجاد امیدواری در مردم و ایجاد فضای نشاط و شادابی و انسجام و همبستگی ملی نقش اساسی دارد.

رییس پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم افزود: تلویزیون در ساختارهای مختلف تولیدات متنوعی دارد و جشنواره هایی از این دست همچون ویترینی بهترین‌های سیما در طول یک سال را به مخاطبان معرفی می‌کنند.

دکتر میرباقری برگزاری جشنواره تلویزیونی جام جم را فرصتی برای سنجش دقیق نقاط ضعف و قوت برشمرد و اظهار داشت: باید همکارانی که تلاش موثرتری داشتند را بشناسیم، تا کارهای قوی تر مورد تشویق قرار بگیرد و در آینده از این ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنیم.

رییس پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم گفت: ظرفیت‌های هر بخش نظیر فیلم و سریال، مستند، دوبلاژ و بخش جدید بازرگانی این قابلیت را دارد که جشنواره‌ای را به صورت مستقل به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: با وجود رقبای جدی تلویزیون، اما همچنان مردم بیشترین نیاز رسانه ای خود را از سبد محصولات رسانه ملی تامین می کنند و این وظیفه ما را سنگین تر می کند و باید تلاش شود با برگزاری چنین جشنواره هایی تلاش ها و توانمندی های شبکه های سیما بیشتر معرفی شود.

میرباقری اعضای شورای سیاستگذاری و دبیران جشنواره را افرادی برجسته و قله‌های عرصه هنری کشور توصیف و تاکید کرد: تلاش کنید در فرصت زمانی محدود باقی مانده بدون تعجیل، همچون سنجه دقیقی به بررسی آثار بپردازید تا حقی از کسی تضییع نشود.

وی همچنین ارتقا سطح دانش عمومی مخاطبان درباره مولفه‌ها و استانداردهای تولید را از دیگر ماموریت‌های اعضا و دبیران جشنواره برشمرد و خاطر نشان کرد: هدف نهایی از اختصاص بخش انتخاب مردمی در جشنواره باید تحقق این مهم باشد.

در ادامه این جلسه دکتر احمدی افزادی دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام‌جم با اشاره به اینکه سال گذشته حرکت بزرگی انجام شد و آثار متعددی در حوزه‌های نمایشی، پویانمایی، مستند و مسابقه مورد بررسی قرار گرفت، گفت: جشنواره سال گذشته فتح الباب دوباره برای حرکت و دورخیز سیما برای عرضه دوباره آثار خودش از منظر جشنواره به مخاطبان و جامعه بود.

وی ضمن اشاره به تجربه غنی سال گذشته و حضور مدیران متخصص در حوزه سیما آن هم در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: مردم و جامعه خواهان تولیدات جذاب و فاخر سیما هستند و می‌طلبد تمامی حوزه‌های سیما جشنواره‌ای کیفی‌تر در مقایسه با سال‌های گذشته را تدارک ببیند.

وی در ادامه گفت: جشنواره امسال با تنوع کمیسیون‌ها به بخش‌های نمایشی، مسابقات، مستند، پویانمایی، آگهی‌ها و تبلیغات تلویزیونی، دوبلاژ و آماده سازی، فضای مجازی و بازار تلویزیونی می‌پردازد و مجموع اینها به ما این نوید را می‌دهد که در کنار کمیسیون انتخاب مردمی، امسال، تلویزیون نمره بهتری از مردم بگیرد.

در این مراسم برخی از اعضای شورای سیاست گذاری نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

همچنین دکتر احسانی دبیر چهارمین جشنواره تلویزیونی جام جم از زحمات دست اندرکاران جشنواره سال گذشته قدردانی کرد.

 در پایان این مراسم، دکتر میرباقری احکام آقایان داود میرباقری، مرتضی رزاق کریمی، علی اصغر پورمحمدی، رضا پورحسین، عبدالکریم خیامی، امیر سحرخیز و مهدی فرجی ( اعضای شورای سیاست گذاری) و دکتر محمد احسانی (دبیر کمیسیون تخصصی مسابقات و سرگرمی)، محمدمهدی یادگاری (مسئول کمیته بازار و محصولات تلویزیونی)، محمد رحیم لیوانی (دبیر کمیسیون تخصصی پویانمایی)، شهرام فرزین فر (دبیر کمیسیون تخصصی فضای مجازی)، محمدرضا جعفری جلوه (دبیر کمیسیون تخصصی انتخاب مردمی)، سلیم غفوری (دبیر کمیسیون تخصصی مستند)، مجید زین العابدین (دبیر کمیسیون تخصصی برنامه های ترکیبی)، عباس مهدوی مهر (دبیر کمیسیون تخصصی آگهی ها و تبلیغات تلویزیونی)، احمد امیرحائری (دبیر کمیسیون تخصصی دوبلاژ و آماده سازی) دکتر حسین کرمی (دبیر کمیسیون تخصصی نمایش)، سید محمود اسلامی ( مسئول کمیته مالی و پشتیبانی) و حمیدخواجه نژاد(مسئول کمیته اطلاع رسانی) را اهدا کرد.

جشنواره تلویزیونی جام جم، سالانه به بررسی و داوری آثار تولید و پخش شده در معاونت سیمای رسانه ملی می‌پردازد و بهترین آثار هر بخش را معرفی می کند.

گفتنی است افتتاحیه این دوره از جشنواره اسفندماه برگزار خواهد شد.