به گزارش هنرآنلاین، سرپرست سازمان سینمایی با حضور در اولین روز برپایی دوازدهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در پردیس سینمایی چارسو که با استقبال زیاد مخاطبان همراه بود، ضمن اظهار خرسندی اظهار کرد: این که همه‌ سالن‌های سینماحقیقت به نسبت روز اول جشنواره لبالب از تماشاگر بود، بسیار ارزشمند است.

دکتر حسین انتظامی با تاکید بر این که حضور در نخستین روز برگزاری جشنواره برای وی اهمیت داشت، تصریح کرد: می‌خواستم همان روز اول به مستندسازان خدا قوت بگویم؛ این به دلیل اهمیتی است که سازمان سینمایی وزارت ارشاد برای این گونه‌ی فرهنگی سینما قائل است.

وی درباره‌ جشنواره سینماحقیقت گفت: همیشه به عنوان یک بیننده با سینمای مستند آشنا بوده‌ام؛ می‌دانم دوستداران این عرصه کم نیستند و من هم بیگانه با سینمای مستند نیستم.

انتظامی افزود: مقدمه رشد سینمای حرفه‌ای، حوزه‌ مستند و تجربی است، چرا که سینمای مستند به واقعیت‌ها بیشتر نزدیک است. همانطور که می‌دانید این سینما، سینمای پاک و با شرافتی است.

سرپرست سازمان سینمایی تاکید کرد: جشنواره امسال نسبت به سال گذشته، ارتقاء جدی پیدا کرده است و این نشان می‌دهد که جایگاه سینمای مستند هر روز بالاتر می‌رود و به شان خود که حق این سینما هم هست، نزدیک‌تر می‌شود.

دکتر انتظامی در ادامه، به وضعیت اقتصادی سینمای مستند اشاره کرد و گفت: دوستداران سینما در جریان هستند که مدتی پیش برنامه جامع سینمای ایران منتشر شد. در واقع آن برنامه سند حوزه سینما در دولت دوازدهم است. با این حال دید حمایتی گسترده‌ای نسبت به سینمای مستند در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

وی گفت: امسال در جشنواره سینماحقیقت بحث پیچینگ مطرح شده که باعث ارتباط بیشتر میان سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌شود؛ ایده‌های جذابی که می‌تواند برای آینده این جشنواره مثمرثمر باشد. در همین زمینه شبکه‌های تلویزیونی هم می‌بایست کمک می‌کنند تا اقتصاد این سینما به حالت کیفی‌تری برسد. ما این انتظار را از سازمان صداوسیما داریم که حمایت خود را از سینمای مستند بیشتر کند.

انتظامی درباره‌ آینده جشنواره سینماحقیقت هم بیان کرد: خوشحالم که این جشنواره موقعیت خود را حفظ کرده و به جایگاه خوبی در کنار دیگر جشنواره‌های سینمایی رسیده است. به یک معنا، جایگاه سینمای مستند قابل تعظیم است.

وی در پایان گفت: از دست‌اندرکاران جشنواره به ویژه دبیر محترم، هیئت داوران و تمامی مستندسازان قدردانی می‌کنم و به میهمانان خارجی نیز خیرمقدم می‌گویم.

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت تا روز 24 آذرماه در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد.