سرویس سینمایی هنرآنلاین: اعضای انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس (LAFCA) یکشنبه شب به وقت ایران دور هم جمع شدند تا بهترین‌های دنیای سینما در سال 2018 را انتخاب کنند.

فیلم اسپانیایی‌زبان "رُما" (Roma) به کارگردانی آلفونسو کوارون از سوی این انجمن به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد. "سوختن" (Burning) به کارگردانی لی چانگ-دونگ برای کارگردان کره‌ای انتخاب دوم انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس بود.

"رُما" هفته پیش از سوی حلقه منتقدان فیلم نیویورک (NYFCC) نیز به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد. فیلم جدید کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و تدوین‌گرِ تحسین‌شده مکزیکی امسال جایزه شیر طلای بهترین فیلم جشنواره ونیز را دریافت کرد و نماینده مکزیک در بخش فیلم خارجی‌زبان نود و یکمین دوره جوایز اسکار هم هست.

داستان فیلم سیاه‌وسفید "رما" در مکزیک دهه 1970 روی می‌دهد و قصیده‌ای درباره دوران کودکی خود کوارون است. قصه بر دو خدمتکار مکزیکی متمرکز است که به‌طور خستگی‌ناپذیری از یک خانواده کوچک از طبقه متوسط در محله رما در مکزیکوسیتی مراقبت می‌کنند.

هایائو میازاکی انیماتور و کارگردان ژاپنی در این دوره جوایز انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس، جایزه یک عمر دستاورد را دریافت می‌کند.

انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس سال گذشته "با اسم خودت به من زنگ بزن" ساخته لوکا گوادانینو را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد که بعداً نامزد اسکار بهترین فیلم هم شد. این انجمن دو سال پیش "مهتاب" را به عنوان بهترین فیلم سال برگزید که بعداً برنده اسکار بهترین فیلم هم شد. "مرکز توجه"، انتخاب این انجمن در سال 2015 نیز اسکار بهترین فیلم را دریافت کرد.

برندگان جوایز انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس به این شرح است:

بهترین فیلم: "رُما" / انتخاب دوم: "سوختن"

بهترین کارگردان: دبرا گرانیک، "هیچ ردی نذار" / انتخاب دوم: آلفونسو کوارون، "رُما"

بهترین بازیگر مرد: ایتن هاوک، "فرست ریفورمد" ("اولین اصلاح‌شده") / انتخاب دوم: بن فاستر، "هیچ ردی نذار"

بهترین بازیگر زن: الیویا کلمن، "سوگلی" / انتخاب دوم: تونی کولت، "موروثی"

بهترین بازیگر مرد مکمل: استیون یون، "سوختن" / انتخاب دوم: هیو گرانت، "پدینگتن 2"

بهترین بازیگر زن مکمل: رجینا کینگ، "اگر بیل استریت زبان داشت" / انتخاب دوم: الیزابت دبیکی، "بیوه‌ها"

بهترین فیلمنامه: نیکول هولوفسنر و جف ویتی، "هیچ‌وقت می‌توانی من را ببخشی؟" / انتخاب دوم: دبورا دیویس و تونی مک‌نامارا، "سوگلی"

بهترین فیلم خارجی‌زبان: "سوختن"، لی چانگ-دونگ برای (کره جنوبی) و "جنس‌بلندکن‌ها"، هیروکازو کوره-ادا (ژاپن) - مشترک

بهترین مستند: "Shirkers" / انتخاب دوم: "Minding the Gap"

بهترین انیمیشن: "اسپایدرمن: در اسپایدرورس" / انتخاب دوم: "شگفت‌انگیزان 2"

بهترین فیلمبرداری: آلفونسو کوارون، "رُما" / انتخاب دوم: جیمز لاکستن، "اگر بیل استریت زبان داشت"

بهترین طراحی صحنه: هانا بیچلر، "بلک پنتر" / انتخاب دوم: فیونا کرامبی، "سوگلی"

بهترین تدوین: جاشوا آلتمن و بینگ لیو، "Minding the Gap" / انتخاب دوم: آلفونسو کوارون و آدام گاف، "رُما"

بهترین موسیقی: نیکلاس بریتل، "اگر بیل استریت زبان داشت" / انتخاب دوم: جاستین هورویتز، "اولین انسان"

جایزه یک عمر دستاورد: هایائو میازاکی

جوایز داگلاس ادواردز مستقل / تجربی / فیلم / ویدئو: " The Green Fog"

نسل نو: کلویی ژائو، "سوارکار"