به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره مردمی فیلم عمار، مهلت ارسال آثار به نهمین دوره از جشنواره مردمی فیلم عمار تنها در ۲ بخش "فیلم" و "فیلم ما" تمدید شد اما زمان تعیین شده برای ارسال آثار در بخش "نقد، مقالات و پژوهش‌های سینمایی" تمام شده است.

همچنین امسال ۲ بخش فراخوان معرفی سوژه و فراخوان مردمی نیز به نهمین جشنواره عمار اضافه شده و افراد، گروه‌ها و تشکل‌های فرهنگی-مردمی می‌توانند در این بخش‌ها مشارکت داشته باشند.

حجت الاسلام آل هاشم، شیخ زکزاکی، امرالله احمدجو کارگردان سریال "روزی روزگاری"، سوران پیامی کارآفرین مهابادی و قهرمان مستند "آفراندن"، خانواده شهید موسوی گردیزی از رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس، انجمن قرآنی خیرالبریه نهاوند، انجمن فرهنگی شهید بهروز محمدی ایذه و… از جمله افراد و گروه‌هایی هستند که در بخش فراخوان‌های مردمی جشنواره شرکت کردند.

همانند ادوار گذشته، دبیرخانه جشنواره فیلم عمار در فراخوان خود از علاقه‌مندان برای اکران مردمی آثار جشنواره دعوت کرده است تا با مراجعه به تارنمای جشنواره Ammarfilm.ir نسبت به ثبت نام جهت نمایش فیلم‌ها در شهر و روستای خود اقدام کنند.

نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار دی ماه ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود.