به گزارش هنرآنلاین، دو فیلم "کاپیتان امیر" به کارگردانی سعید چاری و بازی علی انصاریان و مستند "ایران به توان دو" به کارگردانی فرزانه امینی که در جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی حضور دارند با حضور عوامل، مدیران جشنواره فیلم‌های ورزشی و مسئولان کنسولگری ایران در مرکز فرهنگی امام علی(ع) میلان به نمایش درآمد. در این برنامه‌ها این دو فیلم طی دو روز به نمایش درآمد و با حضور دانشجویان و تعدادی از ایرانیان مقیم با عوامل دو فیلم گفت‌و‌گو شد.

فیلم‌های بلند "کاپیتان امیر"، "من ایرانی‌ام"، "اسنیف"، مستندهای "خواهرم محدثه"، "راه برفی"، "من لیدر هستم" و "ایران به توان ۲" در جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی به نمایندگی از ایران در بخش‎های مختلف به رقابت می‌پردازند.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) است که با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سازمان صداوسیما و شبکه ورزش برگزار می‌شود. این رویداد در ایران به عنوان مرحله مقدماتی جشنواره فیلم‌های ورزشی به شمار می‌آید و وظیفه انتخاب تولیدات و آثار فیلمسازی ورزشی را برعهده دارد.

مقر فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی با حضور چهره‌های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می‌شود.

در دو دوره اخیر این جشنواره آثاری از ایران شامل فیلم کوتاه "گزارشگر" ساخته محمدرضا خردمندان، فیلم نیمه بلند "آریو والیبال" به کارگردانی محمد بخشی و مستند "آتلان" به کارگردانی معین کریم‌الدینی جوایز جشنواره را در بخش‌های کوتاه و مستند کسب کرده بودند.