به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با پایان یافتن مهلت قانونی به‌کارگیری بازنشستگان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از زحمات و تلاش‌های مدیران بازنشسته، در احکامی جداگانه پنج مدیر جدید این وزارتخانه را منصوب کرد.

علی‌اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی

در حکمی از سوی سید عباس صالحی، علی‌اصغر کاراندیش مروستی به‌عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها منصوب شد.

علی‌اصغر کاراندیش مروستی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و از مدیران باسابقه وزارتخانه‌های کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از زمان آغاز به کار دولت یازدهم عهده‌دار سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع در این وزارتخانه بود. در سوابق کار اندیش همچنین مشاور امور مجلس وزیر کشور و معاون امور مجلس و پشتیبانی سازمان بهزیستی به چشم می‌خورد.

پیش از این سید هادی حسینی در این سمت مشغول به خدمت بود.

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

لادن حیدری که پیش از این مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی این وزارتخانه بود با حکم صالحی به‌عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شد.

حیدری دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به‌عنوان مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی این وزارتخانه مشغول به خدمت بوده است. طرح‌هایی همچون صیانت از حقوق مؤلفان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری در دوره مسئولیت قبلی حیدری تدوین شده است.

محمدرضا بهمنی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم دیگری محمدرضا بهمنی را به‌عنوان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال این وزارتخانه منصوب کرد.

محمدرضا بهمنی نیز سال گذشته در حکمی از سوی صالحی به‌عنوان مشاور وزیر در گسترش ارتباطات فرهنگی مشغول به فعالیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. وی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانش‌آموخته دکتری سیاست‌گذاری فرهنگی است.

پیش از این دکتر سید مرتضی موسویان از مدیران باتجربه حوزه فناوری اطلاعات به‌عنوان رئیس این مرکز مشغول به خدمت بود.

حسن صفرخانی مدیرکل جدید دفتر عملکرد مدیریت

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم دیگری حسن صفرخانی را به‌عنوان مدیرکل دفتر عملکرد مدیریت این وزارتخانه منصوب کرد.

حسن صفرخانی که دارای سوابق اجرایی قابل توجه در دستگاه‌های دولتی است پیش از این و تا پایان سال ٩٦ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه بود.

یادآور می‌شود پیش از این مظاهر برادران از مدیران باسابقه سازمان برنامه‌وبودجه مسئولیت اداره کل دفتر مدیریت عملکرد این وزارتخانه را بر عهده داشت.

حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی

صالحی همچنین در حکمی جداگانه حسین انتظامی دستیار ارشد خود را به‌عنوان سرپرست سازمان سینمایی منصوب کرد.

انتظامی از مدیران نام‌آشنای عرصه فرهنگ است که تا چندی پیش مسئولیت معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت. این مدیر رسانه‌ای که سابقه مدیرعاملی موسسه همشهری و مدیرمسئولی روزنامه جام جم را در کارنامه خود دارد، در ماه‌های اخیر به‌عنوان دستیار ارشد وزیر، در پیشبرد اهداف و برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش مؤثر داشته که شفاف‌سازی عملکرد وزارتخانه از جمله آن‌ها است. انتظامی با مدرک تحصیلی دکترای تخصصی مدیریت استراتژیک، مسئولیت دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را نیز بر عهده‌ دارد.

پیش از این محمدمهدی حیدریان مدیر باسابقه سینمایی رئیس این سازمان بود.

صالحی همچنین در پیام‌های جداگانه‌ای از مدیران پیشین وزارتخانه که با تلاش مجدانه نسبت به پیشبرد اهداف فرهنگی حداکثر توان خود را به کار گرفته و پیشتر به افتخار بازنشستگی نائل شدند قدردانی کرد.