به گزارش هنرآنلاین، در دیدار سید صادق موسوی، مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و وحید نیکخواه آزاد، دبیر جشنواره‌ فیلم رشد، ضمن توافق بر همکاری گسترده‌ انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره‌ فیلم رشد، از حمایت انجمن از برگزیدگان بخش دانش‌آموزان فیلمساز چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد تأکید شد.

بر اساس این توافق، امتیاز شرکت رایگان در دوره‌های آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران به ١۵ فیلمساز دانش‌آموز راه یافته به بخش رقابتی جشنواره‌ رشد اعطا می‌شود. علاوه بر این انجمن سینمای جوانان ایران با اهدای جایزه نقدی به برگزیدگان نهایی این بخش، از آنان تقدیر و حمایت می‌کند.

مطابق این توافق گزیده‌ای از فیلم‌های سی و پنجمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در جشنواره رشد به نمایش در خواهد آمد و میزگردی در زمینه فیلمسازی دانش‌آموزی برگزار خواهد شد.

 انجمن سینمای جوانان ایران امکان حضور فعّال همکاران جشنواره‌ رشد در زمان برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران را فراهم می‌کند تا اعضای انجمن سینمای جوانان ایران و شرکت‌کنندگان در این جشنواره، با بخش‌ها و برنامه‌ها جشنواره‌ رشد آشنا شوند و به عضویت کانون‌ فیلم رشد درآیند.

همچنین، مهرداد اسکوئی فیلم‌ساز، تهیه‌کننده، پژوهشگر و عکاس به عنوان داور بخش مسابقه بین‌الملل سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شد.

پیش از این نیز کریستوف گیرات از لهستان، ویرجیل ویدریش از اتریش، تام پالمن از سوئد، ساری ولانن از فنلاند، میک هنیگن از ایرلند، پر فیکسه از نروژ به عنوان ۶ داورخارجی بخش مسابقه بین‌الملل سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شده بودند.

مهرداد اسکویی فیلم‌ساز، تهیه‌کننده، پژوهشگر و عکاس و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران است.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان از ۱۸ تا ۲۲ آبان ۹۷ برگزار خواهد شد.

اخبار این رویداد بین‌المللی در سایت‌ جشنواره به نشانی www.tisff.ir و همچنین وب‌سایت انجمن سینمای جوانان به نشانی www.iycs.ir قابل دسترسی است.