به گزارش هنرآنلاین، پس از آن که نرگس آبیار سال گذشته با فیلم تحسین‌شده "نفس" توانست دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک را از جشنواره فیلم لیستاپاد دریافت کند، امسال به‌عنوان داور بخش مسابقه‌ بیست و پنجمین دوره این جشنواره انتخاب شد.

این جشنواره بین‌المللی از دیروز جمعه کار خود را به مدت یک هفته در شهر مینسک بلاروس آغاز کرده و میزبان فیلم‌هایی از سراسر دنیاست.

فیلم‌های مسابقه اصلی، فیلم‌هایی برای کودکان و نوجوانان، فیلم‌های مستند و مسابقه ملی، بخش‌های مختلف این جشنواره هستند که توسط وزارت فرهنگ بـلاروس، شهرداری شهر مینسک بـا شـرکت "بِـل تِــلِرادیو کومــپانیا"، اســتودیو فیلمسازی "بــلاروس فیلم" و اتـحادیه فیلمبرداران بـلاروس برگزار می‌شود.

در این جشنواره، بیش از ۲۰۰ فیلم بـه نـمایش گـذاشته می‌شـود و حـدود ۴۰ هزار نفر به تماشای آثار می‌نشینند. فیلم‌های "سه رخ" ساخته جعفر پناهى و "آوا" ساخته صدف فروغى و محصول ایران، کانادا، قطر به نمایندگی از سینمای ایران در این رویداد به نمایش درمی‌آیند.

نرگس آبیار در چند ماه گذشته، در حال طی کردن مراحل فنی تولید "شبی که ماه کامل شد" به‌عنوان جدیدترین فیلمش که آن را به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، جلوی دوربین برده است.